Ջիգարխանյանի նախկին կինն անձնական կյանքի գաղտնիության խախտման գործով հարցաքննվել է
Անձնական կյանքի գաղտնիության խախտման մասին քրեական գործի շրջանակներում հարցաքննվել է դերասան և ռեժիսոր Արմեն Ջիգարխանյանի նախկին կինը՝ Վիտալինա Ցիմբալյուկ–Ռոմանովսկայան։ Այս մասին ТАСС–ին հայտնել է նրա պաշտոնական ներկայացուցիչ Էլինա Մազուրը։
«Նախօրեին ՌԴ ՔՕ 137-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով՝ անձնական կյանքի անձեռնմխելիության ոտնահարում, տեղի է ունեցել Վիտալինա Ցիմբալյուկ–Ռոմանովսկայայի հարցաքննությունը։ Այն կրել է ձևական բնույթ, ոչ մի մեղադրանք իմ լիազորողի դեմ չի ներկայացվել», - ասել է Մազուրը։
«ՌԴ ՔԿ Մոսկվայի Հարավարեւմտյան վարչական շրջանի քննիչի խոսքով՝ Ցիմբալյուկ–Ռոմանովսկայայի հետապնդումն ընթանում է Ջիգարխանյանի անձնական խնդրանքով», - ասել է փաստաբանը։
Մազուրի խոսքով՝ քրեական գործի նյութերից պարզ չէ, թե ով է դիմել իրավապահ մարմիններին, քանի որ բացակայում է ռեժիսորի՝ որպես հանցագործության հաղորդողի հարցաքննության մասին տեղեկությունը։
«Բոլոր հիմքերը կան ենթադրելու, որ Ցիմբալյուկ–Ռոմանովսկայայի դեմ կազմակերպված հալածանք են կազմակերպել՝ նրա անշարժ գույքը խլելու նպատակով, ինչի կապակցությամբ մեր փաստաբանները համապատասխան դիմումներ են ներկայացրել դատախազություն և Քննչական կոմիտե», - ասել է Ջիգարխանյանի նախկին կնոջ ներկայացուցիչը։
Իրավապահներն ավելի վաղ քրեական գործ էին հարուցել անհայտ անձանց նկատմամբ, որոնք Ջիգարխանյանի աշխատասենյակում գաղտնալսող սարքեր էին տեղադրել։

Следствие допросило бывшую жену Джигарханяна в рамках дела о нарушении тайны личной жизни
Следователь допросил бывшую жену актера и режиссера Армена Джигарханяна Виталину Цымбалюк-Романовскую в рамках уголовного дела о нарушении тайны личной жизни. Об этом в среду сообщила ТАСС представитель экс-супруги Элина Мазур.
«Накануне состоялся допрос Виталины Цымбалюк-Романовской в рамках возбужденного в отношении неустановленных лиц уголовного дела по ч. 1 ст. 137 УК РФ («Нарушение неприкосновенности частной жизни»). Допрос носил формальный характер, никаких обвинений в адрес моей доверительницы предъявлено не было», - сказала Мазур.
«По словам следователя СК РФ по Юго-Западному административному округу Москвы Максима Мизонова, преследование Цымбалюк- Романовской ведется по личной просьбе Джигарханяна», - отметила адвокат.
По словам Мазур, из материалов уголовного дела непонятно, кто обратился в правоохранительные органы, так как отсутствует информация о допросе режиссера в качестве заявителя о преступлении. «Есть все основания полагать, что происходит организованная травля Цымбалюк-Романовской с целью отъема у нее недвижимости, в связи с чем в прокуратуру и Следственный комитет нашими адвокатами поданы сегодня соответствующие заявления», - резюмировала представитель экс-супруги Джигарханяна.
Правоохранительные органы ранее возбудили уголовное дело в отношении неустановленных лиц в связи с обнаружением в рабочем кабинете Джигарханяна прослушивающих устройств.