Իրանում երկրաշարժի հետևանքով տուժել է ավելի քան 50 մարդ
Ավելի քան 50 մարդ է տուժելն Իրանի Քերման նահանգից  ոչ հեռու գտնվող Հեջդակ բնակավայրի մերձակայքում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետևանքով, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով Սինհուա գործակալությանը:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր 6,2 մագնիտուդով երկրաշարժի մասին Իրանի արևելքում: Այն տեղի էր ունեցել նախօրեին 21:41-ին: Օջախը գտնվել է 40 կմ խորությամբ:
Գործակալության տվյալով՝ տուժել է 55 մարդ: Մի շարք գյուղեր հոսանքազրկվել են, դադարեցվել է ջրամատակարարումը: Քերման քաղաքի դպրոցներն ու համալսարանները երեկ ու այսօր փակ են:
Երեքշաբթի հաղորդվել էր 17 տուժածի մասին՝ Քերմանում տեղի ունեցած  5,9 մագնիտուդով երկրաշարժի հետևանքով:

При землетрясении в Иране пострадали более 50 человек
Более 50 человек пострадали в результате землетрясения в окрестностях поселка Хедждак в провинции Керман на востоке Ирана, передает РИА Новости со ссылкой на агентство Синьхуа.
Ранее сообщалось, что землетрясение магнитудой 6,2 произошло на востоке Ирана в 21.41 по времени UTC (00.41 мск среды). Очаг землетрясения залегал на глубине 40 километров.
По данным агентства, 55 человек пострадали. В ряде деревень прекращена подача электроэнергии и воды. Школы и университеты города Керман были закрыты во вторник, в среду занятий также не будет.
Во вторник сообщалось о 17 пострадавших в результате еще одного землетрясения в провинции Керман, магнитудой 5,9.