Թբիլիսիի համար մինչև 200 նոր էկոլոգիապես մաքուր ավտոբուսներ կգնեն
Թբիլիսիի քաղաքապետարանը հետաքրքրված է նոր էկոլոգիապես մաքուր ավտոբուսներ գնելով: «Թբիլիսիի տրանսպորտային ընկերության» նոր տնօրեն Մամուկա Կոբախիձեն հայտարարել է, որ հաջորդ տարի առաջին փուլում կգնեն մինչև 200 նոր ավտոբուս, փոխանցում է Georgia on-Line-ը:
«Մենք նոր էկոլոգիապես մաքուր ավտոբուսների գնման հետաքրքրություն ենք հայտնել՝ ավտոբուսների գնման համար ենթադրյալ գները ստանալու համար՝ ելնելով դրանց չափերից: 2018 թ. սկզբին մենք գնման մրցույթ կհայտարարենք: Առաջին փուլում ծրագրվում է 200 միավոր գնել: Հետո համապատասխան նրա, ինչ ցույց կտա ուղևորական հոսքի ուսումնասիրությունը, կշարունակվի ավտոբուսների գնումը: Մոտավորապես 3-4 տարում ամբողջ ավտոպարկը պետք է փոխվի», - հայտարարել է Կոբախիձեն:
Նրա խոսքով՝ նախատեսվում է նաև ավտոբուսների գծեր ավելացնել: Քաղաքապետարանը նախագիծը պատվիրել է, ուղևորների մոնիթորինգ է կատարվում:

Для Тбилиси закупят до 200 новых экологически чистых автобусов
Мэрия объявила выражение интересов с целью закупки новых экологически чистых автобусов для Тбилиси. По заявлению нового директора «Транспортной компании Тбилиси» Мамуки Кобахидзе, в будущем году на первом этапе купят до 200 новых автобусов,  передает Georgia on-Line.
«Мы объявили выражение интересов для покупки новых экологически чистых автобусов, чтобы получить предположительные цены для закупки автобусов, исходя из их габаритов. Есть маршруты, где длинные автобусы не могут передвигаться, и нужны маленькие автобусы. В начале 2018 года мы объявим конкурс на закупку. На первом этапе планируется купить 200 единицы. Затем соответственно тому, что покажет исследование пассажирского потока, будет продолжена закупка автобусов. Примерно за 3-4 года весь автопарк должен быть заменен»- заявил Мамука Кобахидзе.
По его же словам, предусмотрено также добавить автобусные линии. Мэрия заказала проект, и проводится мониторинг пассажиров.