Թուրքիայի նախագահը մահմեդական երկրներին կոչ է արել Երուսաղեմը Պաղեստինի մայրաքաղաք ճանաչել
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ էրդողանը մահմեդական երկրներին կոչ է արել Երուսաղեմը Պաղեստինի մայրաքաղաք ճանաչել: Trend-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Էրդողանը հայտարարել է Ստամբուլում ընթացող Իսլամական համագործակցության կազմակերպության՝ Երուսաղեմի հարցին նվիրված գագաթաժողովի բացման ժամանակ ելույթի ընթացքում,  փոխանցում է TREND-ը:
Էրդողանը նշել է, որ Երուսաղեմն Իսրայելի մայրաքաղաք ճանաչելու (Դոնալդ Թրամփի) որոշումը ծառայում է արմատական հոսանքների շահերին:
Էրդողանը շնորհակալություն է հայտնել Երուսաղեմն Իսրայելի մայրաքաղաք ճանաչելու ԱՄՆ որոշումը դատապարտած պետություններին:
Հիշեցնենք՝ այսօր Ստամբուլում ընթանում է Իսլամական համագործակցության կազմակերպության՝ Երուսաղեմի հարցին նվիրված գագաթաժողովը, որին մասնակցում են կազմակերպության անդամ-երկրների ղեկավարները:

Президент Турции призвал мусульманские государства признать Иерусалим столицей Палестины
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган призвал мусульманские страны признать Иерусалим столицей Палестины. Об этом завил Эрдоган во время выступления на открытие проходящего в Стамбуле саммита Организации исламского сотрудничества (ОИС), посвященного вопросу Иерусалима,  передает TREND.
Эрдоган отметил, что решение [Дональда Трампа] признать Иерусалим столицей Израиля служит интересам радикальных течений.
Эрдоган поблагодарил государства, осудившие решение США о признании Иерусалима столицей Израиля.
Напомним, что сегодня в Стамбуле проходит саммит ОИС по Иерусалиму, в котором принимают участие главы государств стран-членов Организации.