Կալիֆոռնիայում հրշեջ ծառայության աշխատակիցը բնական հրդեհի զոհ է դարձել
Հրշեջ ծառայության աշխատակից է զոհվել «Թոմաս» բնական հրդեհը մարելիս, որն արդեն տասն օր մոլեգնում է ԱՄՆ-ի Կալիֆոռնիա  նահանգում, հայտնում է  «Интерфакс»-ը՝ հղում անելով  Associated Press ամերիկյան գործակալությանը:
Ըստ նրա տեղեկատվության, զոհվածը՝ Քորի Այվերսոնը, 32 տարեկան էր: Նա ապրում էր Սան Դիեգոյում՝ երկամյա դստեր հետ և կնոջ հետ սպասում էր երկրորդ երեխայի ծննդին: Ողբերգությունը տեղի է ունեցել Կալիֆոռնիայի Վենտուրա շրջանում կրակի մարմանն ուղղված գործողության ժամանակ: Գործակալության տվյալով՝ Այվերսոնը դարձել է հրդեհի երկրորդ զոհը:
Ավելի վաղ 70-ամյա Սանտա Պաուլան մահացել էր ծխից թունավորվելուց և անցած շաբաթ տարհանման ընթացքում ստացած վնասվածքներից: «Թոմաս» հրդեհն իր մասշտաբներով չորրորդ հրդեհն է դարձել Կալիֆոռնիայի պատմության մեջ: Տարհանված են հազարավոր մարդիկ, այրվել է գրեթե հազար շենք, որոնց մեծամասնությունը բնակելի կառույցներ են: Կրակի դեմ պայքարում են 8 հազարից ավելի հրշեջներ:

Пожарный погиб при тушении природного пожара в Калифорнии
Один сотрудник пожарной службы погиб при тушении природного пожара «Томас», который в течение многих дней бушует в американском штате Калифорния,  сообщает «Интерфакс» со ссылкой на американское агентство Associated Press.
По его информации, погибшему было 32 года. Его звали Кори Айверсон, он проживал в Сан-Диего с двухлетней дочерью и ожидающей еще одного ребенка супругой. Он работал пожарным с 2009 года. Трагедия произошла во время проведения операции, направленной на сдерживание огня в округе Вентура штата Калифорния. По данным AP, Айверсон стал второй жертвой пожара.
Ранее 70-летняя Санта Паула погибла после отравления дымом, а также от полученных травм в ходе эвакуации на прошлой неделе. CNN ранее сообщал, что тела двух жертв были обнаружены примерно в 70 км к северу от города Сан- Диего, где было зафиксировано новое возгорание. Пожар "Томас" за 10 дней стал четвертым по масштабам пожаром в истории Калифорнии. Тысячи человек были эвакуированы и почти 1 тыс. зданий сгорели, большинство из которых были жилыми домами. С огнем борются более 8 тыс. пожарных.