Կիևում Հոկտեմբերյան պալատի գրոհի փորձի ժամանակ 32 իրավապահ է տուժել (Տեսանյութ)
Կիևի կենտրոնում գտնվող Հոկտեմբերյան պալատի՝ Վրաստանի նախկին նախագահ Միխեիիլ Սաակաշվիլիի կողմնակիցների կողմից գրոհման փորձի ժամանակ 32 իրավապահ է տուժել, հայտարարել է Ուկրաինայի Ներքին գործերի նախարարության ղեկավարի խորհրդական Զորյան Շկիրյակը, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Սաակաշվիլիի կողմնակիցները կիրակի օրը կայացած երթից հետո փորձել են գրոհել Կիևի կենտրոնում գտնվող Հոկտեմբերյան պալատը, որտեղ այդ պահին համերգ էր ընթանում: Տեղի են ունեցել բախումներ ուժայինների հետ: Ավելի ուշ՝ Սաակաշվիլիի կոչից հետո, ցուցարարների շարժվել են դեպի Ռադա: Սաակաշվիլիի կողմնակիցները հայտնել են, որ  դրանք սադրանքներ են եղել, և մարդիկ մտադիր են խաղաղ ցույց անցկացնել: Ոստիկանությունը երկու քրեական գործ է հարուցել:
«Այժմ խոսքը տասնյակ տուժած իրավապահների մասին է, վերջին տեղեկատվության համաձայն՝ ավելի քան 30 մարդու, բայց կարծում եմ, որ այդ թիվը կարող է աճել: Ճշտելուց հետո մենք այն կհրապարակենք», - ասել է Շկիրյակը «112 Украина» հեռուստատեսության եթերում:

В Киеве при попытке штурма Октябрьского дворца пострадали 32 полицейских (Видео)
В результате попытки штурма сторонниками экс-президента Грузии Михаила Саакашвили Октябрьского дворца в центре Киева 32 правоохранителей пострадали, заявил советник главы МВД Украины Зорян Шкиряк, передает РИА Новости.
Сторонники Саакашвили после воскресного вече попытались взять штурмом Октябрьский дворец в центре Киева, где шел концерт, там происходили столкновения с силовиками. Позже после призыва Саакашвили большинство сторонников ушли и направились к Раде. У Саакашвили заявили, что это были провокации, а люди настроены на мирный протест. Полиция открыла два уголовных дела.
«Сейчас речь идет о десятках пострадавших правоохранителей. По последней информации, больше 30, но, думаю, это число может вырасти, и мы его после уточнения обнародуем», — сказал Шкиряк в эфире телеканала «112 Украина».