Այլ բան չի մնում, քան ավարտված համարել իշխանությունների հետ քննարկումը. Ուսանողները վերսկսել են հացադուլը (Տեսանյութ)
18/12/2017 11:03
«Հանուն գիտության զարգացման» նախաձեռնության որոշ անդամներ այսօր վերսկսել են տարկետման իրավունքի վերացման դեմ պայքարը ու կրկին հացադուլ հայտարարել:
«Հանուն գիտության զարգացման» նախաձեռնության անդամ Դավիթ Պետրոսյանը ֆեյսբուքյան էջում տարածած հայտարարության մեջ ասել է, որ իշխանությունների հետ բանակցություններն արդյունք չեն տվել:
«Այլ բան չի մնում, քան ավարտված համարել իշխանությունների հետ քննարկումը և շարունակել պայքարն այն կետից, որտեղ դադար էր առել, իսկ պայաքրը կանգ էր առել հացադուլի փուլում», - նշել է Պետրոսյանը՝ հավելելով, որ ավելի ուշ նախաձեռնությունը կներկայացնի այն պայմանները, որոնց կատարման դեպքում պատրաստ է դադարեցնել հացադուլը:

Студенты возобновили голодовку: Нам ничего иного не остается, как считать завершенными обсуждения с властями
18/12/2017 12:08
Некоторые члены инициативы «Во имя развития науки» сегодня возобновили борьбу против отмены права на отсрочку от армии и опять объявили голодовку.
Член инициативы «Во имя развития науки» Давид Пертросян отметил в распространенном на своей странице в Facebook заявлении, что переговоры с властями результатов не дали.
«Нам ничего иного не остается, как считать завершенными обсуждения с властями и продолжать борьбу с той точки, на которой она завершилась. А борьба была приостановлена на этапе голодовки», - отметил Петросян. Он также добавил, что позже инициатива представит те условия, в случае выполнения которых будет готова прекратить голодовку.