Անգլիական դպրոցում արգելել են աշակերտուհիներին «աղջիկներ» անվանել
Անգլիական Օլթրինգհեմ քաղաքի աղջիկների քերականական դպրոցի ուսուցիչներին արգելել են աշակերտուհիներին «աղջիկներ» անվանել, որպեսզի չվիրավորեն տանսգենդերներին, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով Daily Mail-ին:
Ծնողներին հասցեագրած նամակում դպրոցի տնօրեն Ստեֆանի Ջիլը գրել է, որ դպրոցն արձագանքել է մարտահրավերներին, որոնց բախվում են ուսանողները, որոնք հարցականի տակ են դնում իրենց գենդերային ինքնությունը կամ իրենց աղջիկների հետ չեն նույնացնում:
Ուսուցիչներին հրահանգվել է աշակերտներին դիմելիս օգտագործել «ուսանող» բառը: Ըստ որում՝ դպրոցի անվանումից «աղջիկներ» բառը չի հանվի:

СМИ: В английской школе учениц запретили называть «девочками»
Учителям грамматической школы для девочек в английском городе Олтрингем запретили называть учениц «девочками», чтобы не обидеть трансгендеров, сообщает РИА Новостисо ссылкой на Daily Mail.
В адресованном родителям письме директор Стефани Джилл написала, что школа отреагировала на вызовы, с которыми сталкиваются студенты, ставящие под вопрос свою гендерную идентичность или не отождествляющие себя с девочками.
Учителям в обращении с учащимися предписано использовать слово «студенты». При этом из названия школы слово «девочки» убирать не будут.