Էր Ռիադը մտադիր է հասնել իր հպատակների արտահանձնմանը, որոնք ներգրավված են կոռուպցիայի մեջ
Սաուդյան Արաբիան հասնելու է իր հպատակների արտահնձնմանը, որոնք բնակվում են արտասահմանում և ներգրավված են կոռուպցիայի մեջ, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով Khaleej Times պարբերականին:
Թագավորության գլխավոր դատախազությունը հայտարարել է, որ այս հարցում այլ երկրների հետ համագործակցության հույս ունի: Կասկածյալները, որոնց դեմ բավականին ապացույցներ են հավաքվել, հայրենիք կվերադարձվեն միջազգային օրդեր տալու միջոցով:
Այս որոշումը երկրում հակակոռուպցիոն ծավալուն արշավի մասն է: Դրա շրջանակում ձերբակալվել է 159 մարդ՝ ներառյալ նախկին նախարարներ և արքայազններ: 2017 թվականի նոյեմբերից սկսած քննության շրջանակում սառեցվել են 376 բանկային հաշիվներ:

Эр-Рияд намерен добиваться экстрадиции замешанных в коррупции подданных
Саудовская Аравия будет добиваться экстрадиции своих подданных, которые живут за границей и замешаны в коррупции, сообщает РИА Новости со ссылкой на издание Khaleej Times.
Генпрокуратура королевства заявила, что рассчитывает на сотрудничество с другими странами по этому вопросу. Подозреваемые, против которых собрано достаточно доказательств, будут возвращены на родину с помощью выдачи международных ордеров.
Это решение является частью масштабной антикоррупционной кампании в стране. В ее рамках были задержаны 159 человек, включая бывших министров и принцев. Начиная с ноября 2017 года в рамках расследования были заморожены 376 банковских счетов. Многие задержанные были освобождены после достижения сделки со следствием.