Նախագահն առաջարկել է խորհրդարանական լսումներ կազմակերպել գնաճի և դրա հետևանքների մեղմման լուծումների թեմայով
12/01/2018 15:58
Դեպի ապագան միտված անցումային շրջանում ուշադրությունից չպետք է վրիպեն երկրի առօրյայի և սոցիալ-տնտեսական զարգացման խնդիրները, ասել է նախագահ Սերժ Սարգսյանը՝ Ազգային ժողովի ղեկավար կազմի հետ հանդիպման ժամանակ:
«Մի քանի օր առաջ խորհրդակցություն էի հրավիրել առանձին ապրանքատեսակների գնաճի և դրա հետևանքների մեղմման լուծումների շուրջ: Խորհրդարանը պետք է իր ձեռքը պահի երկրի զարկերակի վրա, և սա բնական է», - ասել է Ս.Սարգսյանը:
Նա նշել է, որ Ազգային ժողովն արդեն մի քանի ուշագրավ խորհրդարանական լսումներ է անցկացրել:
«Գուցե արժե նաև այս հարցի շուրջ նման լսումներ կազմակերպել, որպեսզի հարցը հանգամանորեն հրապարակավ քննարկվի, և մարդիկ տեսնեն իրողությունները: Ինքներդ տեսեք նպատակահարմարությունը, բայց կարծում եմ, որ օգտակար կարող է լինել», - ասել է Ս.Սարգսյանը:

Президент Армении поручил провести парламентские слушания по теме роста цен и выработки решений по смягчению последствий
12/01/2018 17:07
Президент Армении Серж Саргсян на встрече с руководящим составом Национального Собрания Армении заявил, что в нацеленный на будущее переходный период нельзя упускать из виду вопросы повседневной жизни страны и социально-экономического развития.
«Несколько дней назад я созвал совещание относительно роста цен на отдельные виды товаров и выработки решений по смягчению последствий этого. Парламент должен держать руку на пульсе страны, и это естественно. НС уже провело ряд примечательных парламентских слушаний, и, возможно, стоит организовать слушания и по данному вопросу, чтобы данный вопрос был публично обсужден подробно и люди видели реалии. Сами посмотрите на целесообразность, но я думаю, что это может быть полезно», - сказал С.Саргсян.