CES-2018. Samsung-ը հայտարարել է ճկվող էկրանով սմարթֆոնի մասին
Samsung տեխնոլոգիական ընկերությունը Լաս Վեգասում ընթացող CES-2018 տեխնոլոգիական ցուցահանդեսի շրջանակում հունվարի 12-ի երեկոյան անցկացրել է փակ հանդիպում, որի ժամանակ ներկայացրել է ճկվող էկրանով սմարթֆոնի նախնական օրինակը, հայտնում է Letsgodigital կայքը, որի ներկայացուցիչը մասնակցել է հանդիպմանը Գաջեթի մասին մանրամասներ դեռ հայտնի չեն, Հայտնի է, որ Samsungy մտադիր է սմարթֆոնն անվանել Galaxy X: Այն կունենա 7.3 դյույմանոց անկյունագծով ճկվող էկրան:
Մինչ արտադրություն սկսելը, մասնագետները պետք է մի շարք տեխնիկական հարցեր լուծեն: Դրանցից ամենակարևորը էկրանի ամրության ու միևնույն ժամանակ տարբեր կողմերով ճկվելու հնարավորության ապահովումն է Եթե ամեն ինչ հաջող ընթանա, ապա այն 2019 թվականին պաշտոնապես կներկայացվի հանրությանը:

CES-2018: Samsung заявил смартфон с гнущимся дисплеем
Вечером 12 января в рамках выставки CES 2018 в Лас-Вегасе компания Samsung провела закрытую встречу, на которой представила прототип смартфона с гнущимся экраном. Об этом сообщает сайт Letsgodigital, представитель которого присутствовал на встрече,  передает fakty.ua.
Пока никаких подробностей о гаджете не приводится. Известно, что Samsung планирует назвать смартфон Galaxy X. Он будет оснащен гнущимся дисплеем диагональю 7,3 дюйма.
До запуска смартфона в производство разработчикам предстоит решить несколько технических проблем. Главная из них — как сделать дисплей устойчивым к постоянным сгибаниям в обоих направлениях.