Ռուսաստանը 2017 թվականին ավելի քան 14 մլրդ դոլարի սպառազինություն է արտահանել
Ռուսաստանը 2017 թվականին ավելի քան 14 մլրդ դոլարի սպառազինություն է արտահանել, «Интерфакс»-ին հայտնել է ռազմատեխնիկական համագործակցության ոլորտում աղբյուրը։
Դեկտեմբերի վերջին ՌԴ նախագահի ռազմատեխնիկական համագործակցության հարցերով օգնական Վլադիմիր Կոժինը հայտնել էր, որ, չնայած արևմտյան պատժամիջոցներին, 2017 թվականին Ռուսաստանը ձեռք է բերել նոր գործընկերներ՝ «երկրներ, որոնք նախկինում երբեք չէին դիմել Ռուսաստանին սպառազինություն գնելու հարցով»։
Օգոստոսի վերջին էլ Ռազմատեխնիկական համագործակցության հարցերով դաշնային ծառայության ղեկավար Դմիտրի Շուգաևը հայտնել էր, որ ռուսական սպառազինության վերաբերյալ արտահանման պատվերների փաթեթը մոտ 47-50 մլրդ դոլար է։

Россия в 2017 году продала оружие более чем на $14 млрд
Россия в 2017 году экспортировала вооружение на сумму свыше $14 млрд, сообщил «Интерфаксу» в субботу российский источник в сфере военно-технического сотрудничества (ВТС).
В конце декабря помощник президента РФ по ВТС Владимир Кожин заявил, что, несмотря на западные санкции, в 2017 год у России появились новые партнеры - «страны, которые ранее никогда не обращались к России за вооружением».
В конце августа глава ФСВТС России Дмитрий Шугаев сообщил, что портфель экспортных заказов на российское вооружение и военную технику составляет порядка $47-50 млрд.