Էդուարդ Շարմազանովը չի մեկնաբանում Գագիկ Ծառուկյանի հայտարարությունները (Տեսանյութ)
ԱԺ փոխնախագահ, Հանրապետական խմբակցության անդամ Էդուարդ Շարմազանովը խուսափում է մեկնաբանել «Ծառուկյան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի հայտարարությունը այն մասին, որ պատգամավորների 90 տոկոսը գալիս է, ներկա ստանում ու գնում։
«Ես կարծում եմ, որ պատգամավորի աշխատանքի գնահատականը պետք է տա ոչ թե ԱԺ փոխնախագահը, այլ ընտրողը», - այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը։
Դիտարկմանը, թե Ծառուկյանը նաև ասել էր, որ ինքը ևս աշխատում է, բայց ներկա չի նիստերին, արդյոք տեսե՞լ է Ծառուկյանի ձեռագիրը խորհրդարանում, Շարմազանովը արձագանքեց. «Ձեզ համար մեծ է գայթակղությունը, որ ես պարոն Ծառուկյանի հայտարարություն մեկնաբանեմ։ Բայց ես չեմ մեկնաբանում։ Պարոն Ծառուկյանը երկրորդ քաղաքական ուժի ղեկավարն է և նրանք իրենց թիմով որոշում են՝ ինչպիսի քաղաքական օրակարգով առաջնորդվեն»։

Эдуард Шармазанов воздерживается комментировать заявления Гагика Царукяна (Видео)
Вице-спикер парламента Армении, член Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов избегает комментировать заявления руководителя фракции «Блок Царукян» Гагика Царукяна о том, что 90 процентов депутатов приходят в Национальное Собрание, отмечаются и уходят.
«Считаю, что оценку работе депутатов должен дать народ, а не вице-спикер парламента», - заявил на брифинге в парламенте Эдуард Шармазанов.
На замечание, что Гагик Царукян заявил также, что он работает, хотя и не присутствует на заседаниях парламента, видел ли вице-спикер почерк Царукяна, Шармазанов отреагировал: «Вы хотите, чтобы я прокомментировал заявление господина Царукяна, но я не буду этого делать. Господин Царукян возглавляет вторую политическую силу и они своей командой решают, какой политической повесткой руководствоваться».