Սեյրան Օհանյանն աբսուրս է որակել «գեներալական սխոդկայի» մասին լուրերը. «Ժողովուրդ»
ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանն այս պահին լրատվամիջոցների համար որևէ ասելիքով չի ցանկանում հանդես գալ:
Նախկին նախարարը «Ժողովուրդ»-ի հետ զրույցում աբսուրդ է որակել մամուլում հրապարակված այն տեղեկությունները, թե օրեր առաջ իր մասնակցությամբ «գեներալական սխոդկա» է տեղի ունեցել, որի ժամանակ քննարկվել է այդ շրջանակների համակրանքը վայելող թեկնածուին պաշտպանության նախարարի պաշտոնում տեղափոխելու հարցը:
«Ո՛չ գեներալները, ո՛չ էլ մյուսները չեն որոշում՝ ով ինչ պաշտոնի է նշանակվելու: Ընթացակարգեր կան», – նշել է նա՝ հրաժարվելով պատասխանել այլ հարցերի:

«Жоховурд»: Сейран Оганян считает абсурдом слухи о «сходке генералов»
Бывший министр обороны Армении Сейран Оганян в настоящее время не имеет никакого желания делать заявления для прессы, пишет газета «Жоховурд»
В беседе с корреспондентом издания экс-министр отметил, что считает абсурдом сведения о состоявшейся несколько дней назад «сходке генералов» с его участием, во время которой обсуждался вопрос назначения министром обороны кандидата, пользующегося симпатией в этих кругах.
«Ни генералы, ни другие не решают, кто и на какой пост должность должен быть назначен. Есть процедуры», - сказал Сейран Оганян, отказавшись отвечать на другие вопросы.