Ռուսները վստահում են Հայաստանին, Բելառուսին և Ղազախստանին
Ռուսաստանցիների մեծ մասը (50 տոկոս) Բելառուսին ավելի շատ է վստահում, քան հետխորհրդային որևէ այլ երկրի: Այս մասին վկայում են «Рамблер»-ի վերլուծական ծառայության հարցման արդյունքները:
Ռուսաստանի քաղաքացիների շրջանում վստահության առումով երկրորդ երկիրը Ղազախստանն է (17 տոկոս), իսկ Հայաստանին բաժին է հասել երրորդ հորիզոնականը (13 տոկոս):
Նախկին Խորհրդային Միության մյուս բոլոր երկրները հարցմանը ստացել են 10 տոկոսից քիչ ձայն: Ռուսների միայն 5 տոկոսն է իր ձայնը տվել Ուկրաինային, Ղրղզստանը ստացել է 3 տոկոս, Ադրբեջանը` 2 տոկոս, իսկ Վրաստանը՝ 1 տոկոս:

Россияне доверяют Белоруссии, Казахстану и Армении
Большая часть россиян (50%) доверяют Белоруссии больше, чем любой другой стране постсоветского пространства. Об этом свидетельствуют результаты опроса аналитической службы портала «Рамблер».
Вторым среди стран, заслуживших наибольшее доверие граждан России, стал Казахстан (17%), а третьей - Армения (13%).
Все остальные государства бывшего Советского Союза набрали в опросе менее 10% голосов. При этом больше других россияне доверяют Украине (5%). 3% набрала Киргизия, по 2% — Азербайджан, Литва, Узбекистан и Эстония, по 1% — Грузия, Латвия, Таджикистан и Туркмения, а Молдавия не набрала ни одного.