Նազարբաևը Թրամփին հրավիրել է Ղազախստան
Ղազախստանի նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևն ԱՄՆ գործընկերոջը՝ Դոնալդ Թրամփին, հրավիրել է այցելել իր երկիր, ասվում է Սպիտակ տան կայքում, փոխանցում է Gazeta.ru-ն:
«Նախագահ Դոնալդ Թրամփը այսօր Սպիտակ տանը հյուրընկալել է Ղազախստանի նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևին՝ ԱՄՆ-ի և Ղազախստանի միջև ռազմավարական գործընկերությունը քննարկելու համար: Նախագահ Նազարբաևը շնորհակալություն է հայտնել Նախագահ Թրամփին հյուրընկալության համար և նրան հրավիրել ապագայում այցելել Ղազախստան», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
Երկու երկրների առաջնորդները հաստատել են Ղազախստանի անկախությունը, տարածքային ամբողջականությունը և ինքնիշխանությունը, նաև նրա դերը համաշխարհային խաղաղության և բարգավաճման գործում:

Назарбаев пригласил Трампа в Казахстан
Президент Казахстана Нурсултан Назарбаев пригласил президента США Дональда Трампа посетить свою страну. Об этом сообщается на сайте Белого дома, передает Gazeta.ru.
«Президент Дональд Трамп принял президента Казахстана Нурсултана Назарбаева сегодня в Белом доме, чтобы обсудить стратегическое партнерство между США и Казахстаном. Президент Назарбаев поблагодарил президента Трампа за гостеприимство и пригласил его посетить Казахстан в будущем», – говорится в сообщении.
Оба лидера подтвердили независимость, территориальную цельность и суверенитет Казахстана, а также его роль в достижении глобального мира и процветания.