Սպիտակ Տան բժիշկը պատմել է Թրամփի առողջական վիճակի մասին
Սպիտակ տան բժիշկ Ռոնի Ջեքսոնն ԱՄՆ-ի նախագահի բժշկական զննությունից հետո հայտարարել է, որ Դոնալդ Թրամփը գտնվում է գերազանց վիճակում և լիովին պիտանի է իր վրա դրված պարտականությունների կատարման համար, փոխանցում է «Интерфакс»-ը՝ հղում անելով The Hill-ին:
«Բոլոր տվյալները վկայում են, որ նախագահն առողջ է և այդպիսին կմնա մինչև իր ժամկետի վերջը», - հայտարարել է նա:
Պատասխանելով լրագրողի այն հարցին, թե Թրամփին ինչպես է հաջողվում մնալ նման լավ վիճակում՝ չնայած «ֆաստֆուդով» սնվելու նրա սովորությանը և ըստ որում չզբաղվելով ֆիզիկական վարժություններով, բժիշկը պատասխանել է. «Նա անհավատալի լավ գեներ ունի»:
Բացի այդ, Ջեքսոնը հայտնել է, որ «Թրամփն օրական քնում է միայն 4 – 5 ժամ»: Բժշկի կարծիքով՝ «դա այն է, ինչ հարկավոր է նրա օրգանիզմին, և, հավանաբար, այդ պատճառով է նա այդքան հաջողակ մարդ»:
Սպիտակ տան բժիշկը պատմել է, թե նախագահը պնդել է, որ ստուգեն իր հոգեկան առողջությունը, թեև բժիշկները դրա անհրաժեշտությունը չէին տեսնում: Թրամփը հավաքել է 30 բալ կոգնիտիվ գործառութների գնահատման մոնրեալյան սանդղակի 30 բալից (այս թեստավորումը բացահայտում է  Ալցհայմերի հիվանդության և դեմենցիայի այլ տեսակների ախտանիշները):

Врач Белого дома рассказал о состоянии здоровья Трампа
Врач Белого дома Ронни Джексон после медицинского осмотра президента США заявил, что Дональд Трамп находится в отличной форме и полностью пригоден для исполнения возложенных на него обязанностей, сообщает «Интерфакс» со ссылкой на The Hill.
«Все данные указывают на то, что президент здоров и останется таковым до конца своего срока», - заявил он. Отвечая на вопрос журналиста, как Трампу удается оставаться в такой хорошей форме, несмотря на его привычку питаться «фастфудом» и при этом не заниматься физическими упражнениями, врач ответил:
«У него невероятно хорошие гены». Помимо этого, Джексон сообщил, что «Трамп спит только 4-5 часов в сутки». По мнению врача, «это то, что нужно для его организма, и, вероятно, поэтому он такой успешный человек». Кроме того, врач Белого дома рассказал, что президент настоял на проверке своего психического здоровья, хотя медики не видели в этом необходимости. Трамп набрал 30 из 30 баллов по монреальской шкале оценки когнитивных функций (это тестирование выявляет симптомы болезни Альцгеймера и других видов деменции).