Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար, բացառությամբ՝ բեռնատարների
18/01/2018 16:49
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 18-ին ժամը 16:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Հունվարի 18-ի ցերեկը, 19-ին, 20-ի գիշերն առանձին շրջաններում ժամանակ առ ժամանակ, դադարներով, սպասվում են տեղումներ, առանձին վայրերում՝ քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ: Հունվարի 20-ի ցերեկը, 21-23-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ
Փակ է Վարդենյաց լեռնանցքը:
Սյունիքի մարզի Գորիս-Սիսիան-Զանգեր կոչվող հատվածում, Շիրակի մարզի Աշոցք, Ամասիա տարածաշրջանում, Կոտայքի մարզում,  Ապարան-Վանաձոր, Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Արարատի մարզում, Կոտայքի մարզի Հրազդան, Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ քաղաքներում, Սարավան-Զանգեր կոչվող հատվածում, Շիրակի մարզի Աշոցքի տարածաշրջանում, Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս, Արագածոտնի մարզի Աշտարակ, Լոռու մարզի Սպիտակ, Ստեփանավան, Ալավերդի, Սյունիքի մարզի Քաջարան, Սիսիան քաղաքներում, Մեղրու և Վարդենյաց լեռնանցքերում տեղում է ձյուն:
Բոլոր վարորդներին հորդորում ենք մարզեր երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ գործակալությունից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար, բացառությամբ՝ բեռնատարների:

МЧС Армении: Дорога Степанцминда – Ларс открыта для всех видов транспорта, за исключением грузовиков
18/01/2018 17:32
Министерство по чрезвычайным ситуациям Армении сообщает, что сегодня, по состоянию на 16:00, на территории республики есть труднопроходимые автодороги.
18 января днем, 19-го и 20-го января ночью в отдельных районах время от времени ожидаются осадки, в некоторых местах возможно усиление ветра до 15-20 м/сек. 21-23 января прогнозируется погода без осадков.
Закрыт перевал Варденяц.
Труднопроходима автодорога Сотк-Карвачар.
На всех трассах Сотк – Карвачар, Апаран-Ванадзор, дорогах региона Ашоцк и Амасия Ширакской области и местами образовался гололед.
В Араратской долине, городах Раздан Котакской области и Джермук Вайоцдзорской области, участке Сараван – Зангер, в регионе Ашоцк Ширакской области, а также городах Варденис Гегаркуникской области, Аштарак Арагацотнской области, Спитак, Степанаван и Алаверди Лориской области, Сисиан, Каджаран Сюникской области и на перевале Мегри и Варденяц идет снег.
МЧС Армении рекомендует водителям ездить в области на автомобилях, оборудованных исключительно зимними шинами.
Согласно полученным из ЦУКС МЧС России по Республике Северная Осетия  и департамента ЧС МВД Грузии данным, автодорога Степанцминда – Ларс открыта для всех видов транспортных средств, за исключением грузовиков.