Թուրքիան ռազմական գործողություններ կսկսի Աֆրինում
Թուրքիան առանց վարանելու ռազմական գործողություններ կսկսի Աֆրինում և ամբողջովին կոչնչացնի ահաբեկիչներին, հայտարարել է Թուրքիայի պաշտպանության նախարար Նուրեթին Ջանիկլին, փոխանցում է TREND-ը:
Նրա խոսքերով՝ Թուրքիայի համար սպառնալիքը օրեցօր աճում է։
«Թուրքիան պարտավոր է ապահովել իր քաղաքացիների և սահմանների անվտանգությունը», – ասել է Ջանիկլին։
Հիշեցնենք, որ նախօրեին Թուրքիայի օդային ուժերը Աֆրինում կրակահերթ են բացել PYD և YPG դիրքերի վրա, ինչի արդյունքում, նախնական տվյալներով, ոչնչացվել է ավելի քան երեսուն ահաբեկիչ։
Ավելի վաղ Թուրքիայի փոխվարչապետ Բեքիր Բոզդագն ասել էր, որ ԱՄՆ–ն բացեիբաց աջակցում է Սիրիայում ահաբեկչական PYD և YPG կազմակերպություններին։

Турция начнет военные операции в Африне - министр обороны
Турция, не колеблясь, начнет военные операции в Африне и полностью уничтожит террористов в этом сирийском городе, заявил в пятницу министр обороны Турции Нуреттин Джаникли, передает TREND.
По его словам, угроза для Турции с каждым днем возрастает.
«Турция обязана обеспечить безопасность своих граждан и границ», - сказал Джаникли.
Напомним, что накануне ВС Турции обстреляли позиции PYD и YPG в сирийском Африне, в результате чего, по предварительным данным, ликвидированы более 30 террористов.
Ранее вице-премьер Турции Бекир Боздаг сказал, что США открыто поддерживают террористические организации PYD («Демократический союз») и YPG (сирийское крыло Рабочей партии Курдистана) в Сирии.