Թրամփը նշել է աշխարհի ամենավտանգավոր երկիրը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Մեքսիկան համարում է աշխարհում ամենավտանգավոր երկիրը։ Այս մասին ամերիկյան առաջնորդը գրել է իր Twitter-ում, հայտնում է News.rambler-ը:
Նա բացատրել է սահմանային պատի կառուցման անհրաժեշտությունը: «Մեզ անհրաժեշտ է պատը, որպեսզի կանգնեցնենք թմրանյութերի մասսայական հոսքը», – հաղորդել է Թրամփը։
2017 թվականի հուլիսի 12–ին հայտնի դարձավ, որ ամերիկյան Կոնգրեսը պատրաստվում է 1,6 միլիարդ դոլար հատկացնել «Թրամփի պատի» կառուցման համար։
Պատն ունենալու է 509 կիլոմետր երկարություն, ամրացվելու է նաև արդեն գոյություն ունեցող 655 կիլոմետրանոց արգելապատնեշը։

Трамп назвал самую опасную страну мира
Президент США Дональд Трамп считает Мексику самой опасной страной в мире. Об этом американский лидер написал в своем Twitter,  передает News.rambler.
Он объяснил необходимость строительства пограничной стены.
«Нам нужна стена, чтобы остановить массовый приток наркотиков из Мексики», — сообщил глава государства.
Возведение стены на границе с Мексикой — одно из главных предвыборных обещаний Трампа.
12 июля 2017 года стало известно, что американский Конгресс собрался выделить 1,6 миллиарда долларов на строительство «стены Трампа».
США собираются возвести стену длиной 509 километров, а также укрепить уже существующее заграждение длиной 655 километров.