Հարբած ոստիկանը մեքենայով մխրճվել է Նազարբաևի նստավայրի պարսպի մեջ
Ղազախստանի մայրաքաղաք Աստանայում ոստիկանության հարբած անհայտ աշխատակիցը, վարելով Porsche Cayenne ավտոմեքենան, մխրճվել է երկրի նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևի նստավայրի մեջ, փոխանցում է Segodnya.ua-ն:
«Հունվարի 17-ին տեղական ժամանակով մոտ 3:20-ին առանձին մասնագիտացված գումարտակի տեսուչ, ավագ լեյտենանտ Իմանբեկովը, լինելով հարբած և վարելով Porsche Cayenne մակնիշի ավտոմեքենան (420 ULA 01 պետհամարանիշով), բախվել է «Ակ օրդա» նստավայրի պարսպի հենասյանը», - նշված է Աստանայի ՆԳ դեպարտամենտի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:
Վթարի պահին մեքենայում եղել է նաև նույն գումարտակի հրամանատար, ոստիկանության կապիտան Ջումահմեթովը: Նա մեքենայի սեփականատերն էր:
«ՃՏՊ-ից հետո  Ջումահմեթովը  դեպքի վայրից թաքնվել է: Ծառայողական քննություն է սկսվել», – նշել են գերատեսչությունում:

В Астане пьяный полицейский на Porsche Cayenne врезался в резиденцию Назарбаева
Нетрезвый сотрудник полиции, управляя автомобилем Porsche Cayenne, врезался в забор столичной резиденции президента Казахстана Нурсултана Назарбаева, сообщили в пресс-службе департамента внутренних дел (ДВД) Астаны, передает Segodnya.ua.
«17 января около 3:20 (аст) инспектор отдельного специализированного батальона участкового пункта ДВД Астаны старший лейтенант полиции Иманбеков, находясь в нетрезвом состоянии и управляя автомашиной марки Porsche Cayenne (госномер 420 ULA 01), совершил столкновение с опорой забора резиденции "Ак орда" со стороны улицы Достык», – сообщили в пресс-службе.
По ее информации, во время аварии в салоне автомашины также находился командир взвода отдельного специализированного батальона управления административной полиции ДВД Астаны капитан полиции Джумахметов, являющийся владельцем автомашины.
«После ДТП Джумахметов скрылся с места происшествия. Управлением собственной безопасности ДВД Астаны начато служебное расследование", – уточнили в ведомстве.