Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապը չվերթի ժամանակ ամուսնացրել է բորտուղեկցորդներին (Տեսանյութ)
Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապը Չիլիի Սանտյագո և Իկիկե քաղաքների միջև իրականացվող չվերթի ժամանակ օդանավում ամուսնացրել է բորտուղեկցորդներ Կառլոս Չուֆարդիին և Պաուլա Պոդեստին, հայտնում է Gazeta.ru-ն՝ հղում անելով La Repubblica-ին:
Երիտասարդները պատմել են, որ քաղաքացիական ամուսնության մեջ են գտնվում արդեն 8 տարի և երկու դուստր ունեն: Նրանք մեկնաբանել են, որ Սանտյագոյի եկեղեցին, որտեղ մտադիր էին պսակադրվել, ավերվել է 2010 թվականին տեղի ունեցած երկրաշարժի հետևանքով:
Զույգը նշել է, որ կցանկանար ապագայում պսակադրվել:
«Ցանկանում եք՞ պսակադրվել, վստահ ե՞ք», - հարցրել է քահանայապետը, որից հետո պսակադրել է նրանց:
Պարբերականի փոխանցմամբ՝  բորտուղեկցորդները պսակադրության վկայություն են ստորագրել չվերթն իրականացնող ավիաընկերության ձևաթղթի վրա:

Папа Римский обвенчал стюардессу и бортпроводника во время полета (Видео)
Папа Римский Франциск во время перелета по Чили между городами Сантьяго и Икике обвенчал на борту самолета стюардессу Паулу Подест и бортпроводника Карлоса Чуффарди,  сообщает Gazeta.ru  со ссылкой на  La Repubblica.
Молодые люди рассказали, что состоят в гражданском браке уже 8 лет и имеют двух дочерей. Они пояснили, что церковь в Сантьяго, в которой они намеревались совершить обряд, была разрушена землетрясением в 2010 году. Пара рассказала, что хотела бы обвенчаться в будущем.
«Вы хотите жениться? Вы уверены?», — спросил понтифик, после чего обвенчал пару.
По данным издания, бортпроводники подписали свидетельство о венчании на бланке авиакомпании, которая выполняла рейс.