Պուտինը մասնակցել է մկրտության լողին և սուզվել սառը ջրանցքը
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Սելիգերում մասնակցել է մկրտության լողին և սուզվել սառը ջրանցքը: Հունվարի 19-ին լրագրողներին այս մասին հայտնել է պետության ղեկավարի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, հայտնում է РИА Новости-ն:
Նրա խոսքով՝ լճի շրջանում ջերմաստիճանը գիշերը չի իջել մինուս 6-7 աստիճանից: Պեսկովը հավելել Է, որ նախագահը սառը ջուրն է  սուզվում արդեն մի քանի տարի:
Ռուս ուղղափառ եկեղեցին Տիրոջ մրկրտությունը նշում է հունվարի լույս 19-ի գիշերը՝ ավանդական լողով : 2017 թվականին ջրում սուզվել է 1,8 միլիոն ռուսաստանցի:

Путин окунулся в прорубь
Президент России Владимир Путин принял участие в крещенских купаниях и окунулся в прорубь на Селигере. Об этом в пятницу, 19 января, сообщил журналистам пресс-секретарь главы государства Дмитрий Песков, передает РИА Новости.
По его словам, температура в районе озера ночью не опускалась ниже минус 6-7 градусов. Песков добавил, что президент окунается в прорубь уже несколько лет.
Крещение Господне с традиционными купаниями отмечается Русской православной церковью в ночь на 19 января. В 2017 году в прорубь окунулись 1,8 миллиона россиян.