«Ելք» դաշինքի երթի խորհրդանիշը ՀՀ տնտեսությունը բնութագրող նախորդ դարի կանաչ «ջորին» է (Լուսանկարներ)
19/01/2018 17:58
Քիչ առաջ մեկնարկեց «Ելք» դաշինքի երթը՝ ընդդեմ թանկացումների:
Երթի մեկնարկից առաջ ելույթներով հանդես եկան ՀՀ ԱԺ «Ելք» խմբակցության պատգամավորներ Էդմոն Մարուքյանը, Արամ Սարգսյանը, խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը:
Ելույթներից հետո մեկնարկեց երթը: Մի խումբ մասնակիցներ «Մոսկվա» կինոթատրոնի հարակից տարածքից կանաչ գույնի «ջորի» մակնիշի ավտոմեքենան բրդեցին դեպի Հանրապետության հրապարակ: Նախորդ դարի կանաչ «ջորին» խորհրդանշում է ՀՀ  տնտեսության ներկայիս իրավիճակը:

В Ереване проходит шествие против роста цен. Символ шествия – характеризующий экономику Армении автомобиль прошлого века ВАЗ - 2101 «Жигули»
19/01/2018 18:57
В Ереване проходит шествие блока «Елк» против роста цен в Армении.
До начала шествия выступили депутаты фракции «Елк» Эдмон Марукян, Арам Саркисян, руководитель фракции Никол Пашинян.
После выступлений стартовало шествие. Группа участников шествия толкает с прилегающей к кинотеатру «Москва» территории к площади Республики старую машину модели ВАЗ - 2101 «Жигули» зеленого цвета, которую в народе называли «копейкой». Как заявили организаторы, этот автомобиль прошлого века символизирует сегодняшнее состояние экономики Армения.