Սերժ Սարգսյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Ֆրանսիայի Հանրապետություն
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հունվարի 22-24-ն աշխատանքային այց կկատարի Ֆրանսիայի Հանրապետություն՝ Փարիզ և Ստրասբուրգ:
Հանրապետության Նախագահն այցի շրջանակներում հունվարի 22-ին և 23-ին հանդիպումներ կունենա Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի, Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեի, Ազգային ժողովի նախագահ Ֆրանսուա դը Ռյուժիի, ինչպես նաև Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության պատգամավորական խմբի անդամների հետ:
Հայաստանի և Ֆրանսիայի նախագահները հանդիպման արդյունքները կամփոփեն համատեղ մամուլի ասուլիսում:
Նախագահ Սարգսյանը Փարիզի քաղաքապետարանում հանդիպում կունենա քաղաքապետ Անն Իդալգոյի և Ֆրանսիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Հունվարի 24-ին Ստրասբուրգում Հայաստանի Նախագահը կմասնակցի Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) ձմեռային նստաշրջանին, որտեղ հանդես կգա ելույթով և կպատասխանի պատգամավորներին հետաքրքրող հարցերին: Սերժ Սարգսյանը հանդիպումներ կունենա նաև Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդի, Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի (ՄԻԵԴ) նախագահ Գիդո Ռայմոնդիի, «Ժողովրդավարություն՝ իրավունքի միջոցով» եվրոպական հանձնաժողովի (Վենետիկի հանձնաժողով) նախագահ Ջաննի Բուքիքիոյի և ԵԽԽՎ նորընտիր նախագահի հետ:

Президент Армении посетит Париж и Страсбург
Как сообщает пресс-служба президента, 22 и 23 января С.Саргсян в Париже встретится с президентом Франции Эммануэлем Макроном, главой Сената Жераром Ларше, председателем Национального собрания Франсуа де Рюжи, а также с членами парламентской группы дружбы Франция-Армения.
Саргсян и Макрон также выступят с совместной пресс-конференцией.
В мэрии Парижа президент Армении встретится с мэром Анн Идальго и представителями армянской общины Франции.
24 января в Страсбурге С.Саргсян примет участие в зимней сессии Парламентской ассамблеи Совета Европы, на которой выступит с речью и ответит на вопросы депутатов.
Президент Армении также встретится с генеральным секретарем Совета Европы Турбьерном Ягландом, председателем Европейского суда по правам человека Гвидо Раймонди, главой Европейской комиссии «За демократию через право» (Венецианская комиссия) Джанни Букиккио и новоизбранным председателем ПАСЕ.