ԱՄՆ Սենատը հետաձգել է ժամանակավոր բյուջեի հարցով քվեարկությունը
ԱՄՆ Կոնգրեսի սենատը ժամանակավոր եռաշաբաթյա բյուջեի քվեարկությունը հետաձգել է մինչև երկուշաբթի կեսօր, ինչը նշանակում է կառավարության աշխատանքի դադարի («շաթդաուն») երկարացում, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Նախատեսվում էր, որ սենատորներն այս հարցը կքննարկեն երկուշաբթի գիշերը:
Հանրապետականների և դեմոկրատների առաջնորդներ Միթչ Մակկոնելը և Չակ Շումերը շարունակում են բյուջեի հարցով բանակցությունները:
Հանրապետականների խմբակցության համակարգող Ջոն Քորնին իր հերթին լրագրողների հարցին՝ կշարունակվի՞ «շաթդաունը», դրական է պատասխանել
Դաշնային կառավարությունը որոշ  գործառույթների կատարումը դադարեցրել է շաբաթ բյուջեի բացակայության պատճառով: Սենատում հանրապետականները և դեմոկատները չեն կարողանում համաձայնության գալ մի շարք չափորոշիչների հարցում, այդ թվում՝ ներգաղթի հետ կապված միջոցառումների:

Американский сенат перенес голосование по временному бюджету
Сенат конгресса США перенес голосование по временному трехнедельному бюджету на полдень понедельника , что означает продление паузы в работе правительства («шатдаун»), передает РИА Новости.
Первоначально планировалось, что сенаторы рассмотрят этот вопрос в ночь на 22 января.
Лидеры республиканцев и демократов Митч Макконнелл и Чак Шумер продолжают переговоры по бюджету. По словам Шумера, пока прогресса в диалоге нет.
В свою очередь, координатор фракции республиканцев Джон Корнин на вопрос журналистов, продолжится ли «шатдаун»  в понедельник, он  ответил утвердительно.
Федеральное правительство прекратило выполнять ряд функций в субботу  из-за отсутствия бюджета. Республиканцы и демократы в сенате не могут договориться о ряде параметров, включая меры по иммиграции.