Թուրքիայի ԶՈւ-ն սիրիացի քրդերին պատկանող 45 թիրախ է խոցել Աֆրինում
Թուրքիայի ռազմական ուժերը օդային հարձակումների ընթացքում կիրակի խոցել են քրդական զորամիավորումների 45 նպատակակետ Սիրիայի Աֆրին քաղաքում, ասվում է Թուրքիայի Գլխավոր հրամանատարության հաղորդագրության մեջ, փոխանցում է РИА Новости-ին:
«Աֆրինում իրականացվող «Ձիթենու ճյուղ» ռազմարշավի շրջանակներում մեր ռազմական օդուժն այսօր ահաբեկիչների 45 թիրախ է ոչնչացրել: Ռազմարշավին մասնակցող բոլոր 32 ինքնաթիռը բարեհաջող վերադարձել իրենց բազաներ», - ասվում է գերատեսչության հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել էր, որ իր զորքերը ոչնչացնելու են ԱՄՆ աջակցությունը ստացող Սիրիայի ազգային  ինքնապաշտպանության քրդական կազմավորումներին, որոնք չեն կարող ակնկալել ԱՄՆ-ի օգնությունը՝ Թուրքիային հաղթելու համար:

Турецкие войска уничтожили в Сирии 45 целей сил курдов
Турецкие военные ликвидировали в ходе воздушных атак 45 вооруженных формирований курдов в Африне, сообщает РИА Новости со ссылкой на генштаб страны.
«В рамках операции «Оливковая ветвь» в Африне наши ВВС уничтожили сегодня 45 целей террористов, в том числе убежища, склады с оружием, огневые позиции. Все 32 самолета, участвовавшие в операции, благополучно вернулись на свои базы», — говорится в заявлении генштаба.
Ранее президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил, что его войска уничтожат поддерживаемые США курдские отряды народной самообороны в Сирии (YPG), которые не могут рассчитывать на американскую помощь, чтобы победить Турцию.