Բակո Սահակյանը հանդիպել է Արմեն Ամիրյանի հետ
Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 3-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության մշակույթի նախարար Արմեն Ամիրյանին, տեղեկացնում է ԱՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Հանդիպմանը, որին մասնակցել է Արցախի Հանրապետության մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարար Սերգեյ Շահվերդյանը, քննարկվել են մշակույթի ոլորտում հայկական երկու պետությունների համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ Մայր Հայաստանի և Արցախի մշակութային կապերը գտնվում են բարձր մակարդակի վրա՝ կարևորելով այս ասպարեզում դրական դինամիկայի պահպանումը նաև ապագայում:

Бако Саакян встретился с министром культуры Армении Арменом Амиряном
Президент Республики Арцах Бако Саакян принял сегодня министра культуры Армения Армена Амиряна, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
На встрече, в которой принял участие министр культуры, по вопросам молодежи и туризма Республики Арцах Сергей Шахвердян, были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества двух армянских государств в сфере культуры.
Президент Саакян с удовлетворением отметил, что культурное сотрудничество между Арменией и Арцахом находится на высоком уровне, подчеркнув при этом важность сохранения и в будущем положительной динамики в данной сфере.