Արմեն Սարգսյանը Սերժ Սարգսյանին կպատմի գյումրեցի թոշակառուի դժվարությունների մասին
Հանրապետական կուսակցության կողմից ՀՀ նախագահի թեկնածու առաջարկված Արմեն Սարգսյանը, ով երեկ Գյումրիում էր, այսօր լրագրողներին ասաց, որ ամբողջությամբ ներգրավված է եղել Գյումրիով։
«Ամբողջությամբ այդ քաղաքի մեջ էի՝ իր դժվարություններով ու ցավերով, պատմությամբ, հաջողություններով, այն հսկա խնդիրներով, որ կա ու մարդկային ցավերով», - ասաց Արմեն Սարգսյանը։
Նա հիշեց տարեց մարդու մասին, ով եկեղեցում մոտեցել էր իրեն ու ասել. «Խնդրեմ գը, անպայման, Սերժ Սարգսյանին հաղորդեք, օր թոշակառուները մեռնին գը»։
«Ամենամարդկային ձևով իր դժվարության մասին պատմեց ու խնդրեց, որ այդ դժվարության մասին հաղորդեմ Հանրապետության նախագահին, ու ես, իհարկե, պատրաստվում եմ անել»,-  նշեց ՀՀԿ-ի կողմից առաջարկված նախագահի թեկնածուն։

Армен Саркисян расскажет Сержу Саргсяну о трудностях гюмрийского пенсионера
Выдвинутый Республиканской партией Армении кандидат в президенты Армен Саркисян заявил сегодня журналистам, что вчера полностью был поглощен жизнью и проблемами Гюмри.
«Я полностью погрузился в жизнь этого города – с его трудностями и горем, историей и успехами, теми огромными проблемами, которые существуют, и людским страданием», - сказал Армен Саркисян.
Он напомнил о пожилом человеке, который подошел к нему в церкви и сказал: «Прошу, обязательно передайте Сержу Саргсяну, что пенсионеры умирают».
«Он самым человечным образом рассказал о своих трудностях и попросил, чтобы я сообщил об этом главе государства и я, конечно, собираюсь сделать это», - отметил кандидат РПА в президенты.