Օտարերկրյա լրագրողների և բլոգերների մի խումբ այցելել է Արցախ. Լուսանկարներ
«Արցախակերտում» ՀԿ կազմակերպմամբ՝ փետրվարի 10-13-ն Արցախ է այցելել օտարերկրյա լրագրողների և բլոգերների մի խումբ, որում ներգրավված են եղել ներկայացուցիչներ Ռուսաստանից, Լատվիայից, Հունգարիայից, Ֆրանսիայից, Ալժիրից և Իտալիայից՝ հայ բլոգերների ուղեկցությամբ, տեղեկացնում են ՀԿ-ից:
Այցի նպատակն էր մասնակցել ղարաբաղյան շարժման 30-ամյակին նվիրված տոնական միջոցառումներին, ինչպես նաև՝ ծանոթանալ երկրի պատմությանը, մշակույթին և զարգացման ներուժին:
Այցի շրջանակներում խմբի անդամները հանդիպումներ են ունեցել Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանի, ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանի, ԱԳ նախարար Մասիս Մաիլյանի, Մարդու իրավունքների պաշտման Ռուբեն Մելիքյանի հետ, որի ընթացքում արցախյան ներկայացուցիչները պատասխանել են մասնակիցների կողմից բարձրաձայնված բազմաթիվ հարցերի:
Կազմակերպվել են նաև խմբի ճանաչողական այցեր առաջնագիծ, արտադրական որոշ ձեռնարկություններ, Ստեփանակերտի Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն, ինչպես նաև՝ որոշ տեսարժան վայրեր:
Փետրվարի 13-ին օտարերկրյալ լրագրողները և բլոգերները մասնակցել են նաև ղարաբաղյան շարժման 30-ամյակին նվիրված միջոցառումներին:

Группа иностранных журналистов и блогеров посетила Арцах
Группа иностранных журналистов и блогеров посетила 10-13 февраля Арцах в сопровождении армянских блогеров. Визит был организован по инициативе НПО «Арцахакертум», в группы входили представители России, Латвии, Вегрии, Франции, Алжира и Италии.
Цель визита – участие в праздничных мероприятиях по случаю 30-летия Арцахского национально-освободительного движения, а также ознакомление с историей края, культурой и потенциалом развитием.
В рамках визита члены группы провели встречи с предводителем Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископом Паргевом Мартиросяном, председателем Национального Собрания Ашотом Гуляном, главой МИД Маисом Маиляном, Защитником прав человека Рубеном Мелкяном, в ходе которых представители Арцаха ответили на многочисленные озвученные участниками вопросы.
Были организованы также ознакомительные поездки на передовую линию, некоторые производственные предприятия, Центр креативных технологий «Тумо» в Степанакерте, а также достопримечательные места.
13 февраля иностранные журналисты и блогеры приняли участие в мероприятиях, посвященных 30-летию Арцахского национально-освободительного движения.