Նիգերիայում 36 մարդ է մահացել ոչխարների հոտի պատճառով
Նիգերիայում 36 մարդ է մահացել ոչխարների հոտի պատճառով, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով News Agency of Nigeria-ին։
Տեղի որսորդները փետրվարի 13-ին նկատել էին հոտին և հովվին, որտեղ նրանք կարծիքով, գողացված տնային կենդանիներ կային: Տղամարդը ստիպված է եղել  թողնել հոտը և փախչել:
Ապա նա օգնության խնդրանով դիմել է հարևան շրջանի ավազակներին և համոզել նրանց որսորդներին դարանակալել:
Երկու խմբերի միջև հրաձգություն է սկսվել, դեպքի վայր է ժամանել ոստիկանությունը։
Ընդհանուր առմամբ, հայտնաբերվել է 18 դիակ, սակայն ոստիկանները համոզված են, որ ավազակներն իրենց հետ տարել են ևս 18 դիակ: Հանցագործների որոնման աշխատանքները շարունակվում են:

В Нигерии в перестрелке из-за стада овец 36 человек погибли
В Нигерии 36 человек погибли в перестрелке из-за стада овец, сообщает РИА Новости   со ссылкой на  News Agency of Nigeria.
Местные охотники 13 февраля обнаружили пастуха со стадом, в котором, как они предполагали, были краденные домашние животные. Мужчина был вынужден бросить отару и бежать.
После этого он обратился за помощью к бандитам из соседнего района и уговорил их устроить засаду на охотников.
Между двумя отрядами завязалась перестрелка, на место прибыла полиция. Всего было обнаружено 18 трупов, однако стражи порядка уверены, что бандиты унесли еще 18 тел убитых с собой. Поиски преступников продолжаются.