«Քաղաքական խաղեր են, ոչ մի բանի չեմ հավատում». Քաղաքացիները՝ ՀՀ նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանի մասին (Տեսանյութ)
17/02/2018 16:00
Փետրվարի 16-ին պաշտոնապես Արմեն Սարգսյանը հայտարարեց, որ համաձայն է Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության կողմից առաջադրվել ՀՀ նախագահի պաշտոնում։ Aysor.am-ը փոքրիկ հարցում է անցկացրել Երևանի կենտրոնում՝ պարզելու Սարգսյանի թեկնածության շուրջ քաղաքացիների տրամադրությունները։
Նրանց մի մասը հետաքրքրված չէ այդ իրադարձությամբ, իսկ մյուս մասն էլ որևէ հույս չի կապում քաղաքական նոր գործընթացների հետ։

«Это политические игры, я ничему не верю» – граждане о кандидате в президенты Армении Армене Саркисяне (Видео)
17/02/2018 16:25
Накануне, 16 февраля, Армен Саркисян официально заявил, что согласен стать  кандидатом от Республиканской партии Армении на пост 4-го президента Армении. Aysor.am провел небольшой опрос в центре Еревана, чтобы получить представление о настроениях граждан и отношении к кандидатуре Армена Саркисяна.
Как выяснилось, часть граждан не интересуются этим событием, а другая часть не связывает никаких надежд с ожидающимися новыми политическими процессами.