Բրյուսելում տեղի է ունեցել Արմեն Սարգսյանի հանդիպումը Բելգիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության կողմից ՀՀ նախագահի թեկնածու առաջարկված՝ Մեծ Բրիտանիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արմեն Սարգսյանը շարունակում է հանդիպումների շարքը քաղաքական ուժերի, ազգային կառույցների, հասարակության տարբեր հատվածներն ընդգրկող կազմակեպությունների ներկայացուցիչների ու անհատների հետ։
Արտերկրի հայ համայնքներ այցերի շրջանակում այսօր Բրյուսելում տեղի է ունեցել Արմեն Սարգսյանի հանդիպումը Բելգիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպմանը մասնակցել են Բելգիայի մոտ երկու տասնյակ համայնքային կազմակերպությունների ու կառույցների ղեկավարներ, ներկայացուցիչներ:
Բելգիահայերը Արմեն Սարգսյանին ներկայացրել են իրենց տեսակետներն ու գաղափարները Հայաստանի ապագայի վերաբերյալ, անդրադարձել համահայկական խնդիրներին ու տարբեր ծրագրերին սփյուռքի ներգրավվածությանը:
Ներկայացնելով Հայաստանի ապագայի իր տեսլականը, Արմեն Սարգսյանն առաջնահերթ նպատակ է համարել կրթական ոլորտի զարգացումը ու արդիականացումը: Նա խոսել է նաեւ Սփյուռք-Հայաստան հարաբերությունների մասին, կարեւորել առավել արդյունավետ եւ փոխշահավետ համագործակցությունը:

Армен Саркисян встретился с представителями армянской общины Бельгии
Выдвинутый Республиканской партией Армении (РПА) кандидатом на пост президента Чрезвычайный и Полномочный посол Армении в Великобритании Армен Саркисян продолжает встречи с представителями политических сил, национальных структур Диаспоры, общественных организаций.
В рамках визитов в армянские общины Диаспоры сегодня в Брюсселе состоялась встреча Армена Саркисяна с представителями армянской общины Бельгии. Во встрече участвовали руководители и представители порядка десятка диаспоральных организаций и структур.
Армяне Бельгии представили Армену Саркисяну свою точку зрения и идеи относительно будущего Армении, обратились к всеармянским проблемам и различным программам, реализуемым при участии Диаспоры.
Представив свое видение будущего Армении, Армен Саркисян посчитал первоочередной целью развитие и модернизацию образовательной сферы. Он обратился также к отношениям Диаспора – Армения, отметив важность максимально эффективного и взаимовыгодного сотрудничества.