Իրանական կործանված ինքնաթիռի բեկորները հայտնաբերվել են
Մասնագետները հայտնաբերել են իրանական մարդատար ինքնաթիռի բեկորների մի մասը, որը կործանվել է կիրակի: Այս մասին РИА Новости-ին հայտնել է Իսլամական Հանրապետության տրանսպորտի նախարարության մի աղբյուրը:
«Ինքնաթիռի բեկորների մի մասը հայտնաբերվել է Դենգեզլյու շրջանի հարևանությամբ», - ասել է աղբյուրը:
Նրա խոսքով՝ աղետի վայրում աշխատում են ալպինիստների խմբեր, որոնումներին մասնակցում է նաև բանակը:
«Մենք խնդրել էինք բանակին՝ որոնումներին օգնել ռազմական ուղղաթիռներով, քանի որ աղետյալ ինքնաթիռի հայտնաբերման նախորդ փորձերը հաջողություն չեն ունեցել», - նշել է գործակալության զրուցակիցը:
Aseman Airlines ավիաընկերության՝ Թեհրան-Յասուջ չվերթն իրականացնող ATR-72 ինքնաթիռը կիրակի ռադարներից անհետացել է թռիչքի սկսվելուց մոտ 50 րոպե անց: Օդանավն աղետի է ենթարկվել Իրանի Սպահանի նահանգի Սեմիրոմ քաղաքի շրջանում` մխրճվելով լեռան մեջ: Ինքնաթիռում եղել է 66 մարդ՝ 60 ուղևոր, այդ թվում՝ մեկ երեխա, և անձնակազմի վեց անդամներ: Նրանք բոլորն էլ զոհվել են:

В Иране нашли обломки упавшего самолета
Специалисты обнаружили часть обломков иранского пассажирского самолета, потерпевшего крушение в воскресенье. Об этом сообщил РИА Новости источник в министерстве транспорта Исламской республики.
«Часть обломков самолета была недавно обнаружена рядом с районом Денгезлю», — заявил источник. По его словам, на месте крушения работают команды альпинистов, также в поисках участвует армия.
«Мы попросили армию помочь в поисках на военных вертолетах, так как предыдущие попытки поисков не увенчались успехом», — отметил собеседник агентства.
Самолет ATR-72 авиакомпании Aseman Airlines, выполнявший рейс Тегеран — Ясудж, в воскресенье пропал с радаров примерно спустя 50 минут после начала полета. Самолет потерпел крушение в районе города Семиром в иранской провинции Исфахан, врезавшись в хребет Дена. На борту находились 66 человек: 60 пассажиров, среди которых был один ребенок, и шесть членов экипажа. Все они, по предварительной информации, погибли.