Ապրիլին ընդառաջ Կարեն Կարապետյանն իր կադրերին ազատում է համակարգից. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հրամանով երեկ ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի տեղակալ Բորիս Դեմիրխանյանն ազատվել է աշխատանքից:
Հիշեցնենք, որ նա այս պաշտոնին նշանակվել էր 2016 թվականի նոյեմբերին և համարվում էր Կարեն Կարապետյանի մերձավոր կադրերից: Բանն այն է, որ Դեմիրխանյանը եղել է «ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ» ընկերության տնօրենի տեղակալ:
Այս ընկերությունը հանդիսանում է «Ռոստելեկոմ» խմբի անդամ, որի հետ անմիջական կապ ունեն հենց նախարար Վահան Մարտիրոսյանն ու վարչապետ Կարեն Կարապետյանը: Մասնավորապես, Մարտիրոսյանը մինչև կառավարության անդամ դառնալը «ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ» ընկերության տնօրենների խորհրդի նախագահ է եղել: Եվ հիմա հետաքրքիրն այն է, որ ապրիլին ընդառաջ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն իր կադրերին ազատում է համակարգից, երևի, որպեսզի նոր վարչապետը չանի այդ քայլը»:

«Жоховурд»: Карен Карапетян увольняет с работы своих кадров
Газета «Жоховурд» пишет, что решением премьер-министра Карена Карапетяна, заместитель министра транспорта, связи и информационных технологий Борис Демирханян вчера был освобожден от работы.
Напомним, он был назначен на эту должность в ноябре 2016 года и считался одним из приближенных Карена Карапетяна. Дело в том, что Демирханян занимал пост заместителя директора компании «ДЖИЭНСИ-АЛЬФА».
«Эта компания считается членом группы «Ростелеком», с которой непосредственно связаны министр Ваган Мартиросян и премьер Карен Карапетян. В частности, Ваган Мартиросян до того, как получил пост в правительстве, был председателем Совета директоров компании «ДЖИЭНСИ-АЛЬФА». Примечательно то, что в преддверии апреля премьер Карен Карапетян увольняет с работы своих кадров, видимо, чтобы новый премьер-министр не сделал этого», - пишет газета.