Իրաքի վարչապետը հայտարարել է, որ թույլ չի տա իր երկրի տարածքն օգտագործել Իրանի դեմ
Իրաքը երբեք թույլ չի տա, որպեսզի իր տարածքն օգտագործվի Իրանի դեմ պայքարելու համար, հայտարարել է Իրաքի վարչապետ Հեյդար ալ-Աբադին, փոխանցում է ТАСС-ը:
«Մենք ոչ մի բանի համար թույլ չենք տա օգտագործել Իրաքի տարածքն Իրանի դեմ, լինի դա ՆԱՏՕ-ն կամ մեկ ուրիշը», - ասել է նա:
Իրաքի վարչապետի գրասենյակին մոտ իրաքցի պատգամավոր Ջաս Մուհամմեդ Ջաֆարն ավելի վաղ հայտարարել էր Իրանի հետ սահմանին ռազմական ներկայությունն ընդլայնելու ԱՄՆ ձգտումների և ալ-Աբադիի վրա ճնշումների մասին՝ երկրում ՆԱՏՕ-ի առաքելության ժամկետի երկարաձգման նպատակով:

Премьер Ирака заявил, что страна не позволит использовать свою территорию во вред Ирану
Ирак никогда не допустит, чтобы его территория использовалась для противостояния с Ираном. Об этом, как передает телеканал As Sumaria, заявил во вторник премьер-министр республики Хейдар аль-Абади,  передает ТАСС.
«Мы ни за что не позволим использовать территорию Ирака против Ирана, будь это НАТО или кто-либо еще», - сказал он.
Ранее иракский депутат Джасем Мухаммед Джаафар, близкий к офису премьера, заявил о стремлении США расширить военное присутствие на границе с Ираном и давлении, оказываемом на аль-Абади со стороны Вашингтона для продления миссии НАТО в стране.