Բակո Սահակյանն Ամերիկյան համալսարանի փոխնախագահի հետ քննարկել է Արցախում ծրագրերի իրականացումը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 21-ին ընդունել է Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի փոխնախագահ Աշոտ Ղազարյանին, տեղեկացնում են ԱՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցեր: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել Հայաստանի Ամերիկյան և Արցախի պետական համալսարանների միջև փոխգործակցության խնդիրներին:
Բակո Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ համագործակցությունը Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի հետ գտնվում է բարձր մակարդակի վրա` կարևորելով դրական այդ դինամիկայի պահպանումը նաև ապագայում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին կրթության, գիտության ու սպորտի նախարար Նարինե Աղաբալյանը եւ քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը:

Бако Саакян принял вице-президента Американского университета
21 февраля президент Республики Арцах Бако Саакян принял вице-президента Американского университета Армении Ашота Газаряна, сообщает пресс служба президента Арцаха.
Были обсуждены вопросы, касающиеся осуществления разных программ в Арцахе. Особое внимание было уделено взаимодействию между Американским университетом Армении и Арцахским государственным университетом.
Бако Саакян с удовлетворением отметил, что сотрудничество с Американским университетом Армении находится на высоком уровне, подчеркнув важность сохранения этой положительной динамики и в дальнейшем.
Во встрече приняли участие министр образования, науки и спорта Нарине Агабалян и министр градостроительства Карен Шахраманян.