Մեքսիկայում երեք իտալացի է անհետացել
Իտալիայի երեք քաղաքացի է անհետ կորել Մեքսիկայի Խալիսկո նահանգում, հայտնել է նահանգի գլխավոր դատախազությունը, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Գերատեսչությունից նշել են, որ իտալացիները կորել են հունվարի 31-ին, իսկ ազգականներից դիմումը ստացվել է փետրվարի 1-ին: Երեք իտալացին էլ Նեապոլից են:
Excelsior պորտալի տեղեկությունով՝ իտալացիների ազգականները կարծում են, որ նրանց անհետացման հետ կարող են կապ ունենալ տեղացի ոստիկանները, քանի որ անհետանալուց առաջ նրանք հեռախոսով հայտնել են, որ իրենց ձերբակալել է ոստիկանական պարեկը և պահանջել հետևել իրեն: Դրանից հետո կապն ընդհատվել է:
Խալիսիկոյի իշխանությունները հերքում են ոստիկանների մասին տեղեկությունները, որոնք իբր կապ ունեն արտասահմանցիների անհետացման հետ: Հիմա նահանգում այս գործով քննություն է ընթանում և քննչական գործողություններ են անցկացվում, գործընթացին միացել է Իտալիայի դեսպանատունը:

В Мексике пропали три итальянца
Три гражданина Италии пропали без вести в мексиканском штате Халиско, сообщает генеральная прокуратура штата, передает РИА Новости.
Ведомство отмечает, что итальянцы пропали 31 января, а заявление от родственников было подано 1 февраля. Все трое пропавших – уроженцы итальянского Неаполя.
По данным портала Excelsior, родственники итальянцев предполагают, что к их исчезновению могут быть причастны местные полицейские, так как буквально перед самой пропажей итальянцы сообщили по телефону, что их задержал полицейский патруль и потребовал следовать за ними. После этого связь прервалась.
Власти Халиско опровергают данные о полицейских, якобы имеющих отношение к исчезновению иностранцев. Сейчас в штате началось расследование по данному делу и проводятся следственные действия, к процессу подключилось посольство Италии.