Ոչ մեկը չէր կարող ինձ հեռացնել մի պաշտոնից, որից ես դեռևս մեկ տարի առաջ ազատման դիմում եմ ներկայացրել. Իվետա Տոնոյանը հերքում է
22/02/2018 14:32
ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր, Գագիկ Ծառուկյանի մամլո խոսնակ Իվետա Տոնոյանը բացարձակ հիմարություն է որակում իր՝ «Կենտրոն» հեռուստաընկերության լրատվականի ղեկավարի պաշտոնից ազատվելու, ինչպես նաև պատգամավորական մանդատից զրկվելու մասին տեղեկությունը։
Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում Իվետա Տոնոյանը նախ հերքեց «Հայկական Ժամանակ»-ում հրապարակված տեղեկությունը, հետո ընդգծեց, որ «Կենտրոն» հեռուստաընկերության «Էպիկենտրոն» լրատվական ծառայության տնօրենի պաշտոնից, ինչպես նաև «Գագիկ Ծառուկյան» բարեգործական հիմնադրամի տնօրենի պաշտոնից ազատվել է դեռևս 2017 թվականին՝ պատգամավորական մանդատն ստանալուց հետո։
«Ազատման պատճառն այն էր, որ ես, որպես պատգամավոր, օրենքով սահմանված կարգով չեմ կարող այդ գործառույթներն իրականացնել։ Դա եղել է դեռևս 2017 թվականի հունիսի 1-ին։ Համապատասխան փաստաթղթերը կան։ Դրանից հետո «Էպիկենտրոն» լրատվական ծառայության ղեկավարը՝ Բաղդասար Մհերյանն է նշանակվել, իսկ «Գագիկ Ծառուկյան» բարեգործական հիմնադրամն ունի իր տնօրենը։ Բայց «Կենտրոն» հեռուստաընկերության հետ իմ շարունակական գործակցությունը, որպես Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ, եղել է մշտապես ու այդպես էլ շարունակվելու է։ Բացի այդ, այդ հեռուստաընկերությունն ինձ հոգեհարազատ է, ես այնտեղ աշխատել եմ 15 տարի։ Այնպես որ այդ տեղեկությունը բացարձակ հիմարություն է, ոչ մեկ չէր կարող ինձ հեռացնել մի պաշտոնից, որից ես դեռևս մեկ տարի առաջ ազատման դիմում եմ ներկայացրել», - պարզաբանեց Իվետա Տոնոյանը։
Ինչ վերաբերում է իր պատգամավորական մանդատը վայր դնելու մասին հրապարակմանը, Տոնոյանը դա նույնպես «հիմարություն» որակեց՝ հավելելով.
«Անկեղծ եմ ասում, որ այդ տեղեկությունն ամբողջությամբ ինձ համար անհեթեթությունների շարքից է։ Չգիտեմ՝ ինչն է դրդել նրանց նման տեղեկությամբ հանդես գալ։ Որպեսզի ծիծաղելի վիճակում չհայտնվեն, իրենց խորհուրդ եմ տալիս միգուցե ցանկալին իրականության տեղ հրամցնելու ջանքերը դադարեցնել»։

Никто не может уволить меня с должности, с которой я ушла еще год назад по собственному желанию – Ивета Тоноян
22/02/2018 15:46
Депутат фракции «Блок Царукян», пресс-секретарь Гагика Царукяна Ивета Тоноян считает абсолютной глупостью сведения о своем освобождении от должности директора информационной службы телекомпании «Кентрон» и лишении депутатского мандата.
В беседе с корреспондентом Aysor.am Ивета Тоноян опровергла опубликованные в газете «Айкакан жаманак» сведения, подчеркнув, что ушла с должности директора информационной службы «Эпикентрон» телекомпании «Кентрон», а также директора благотворительного фонда «Гагик Царукян» еще в 2017 году, после получения депутатского мандата.
«Причина увольнения в том, что как депутат, в установленном законом порядке, я не имею права выполнять другие функции. Это произошло еще 1 июня 2017 года. Есть соответствующие документы. После этого руководителем информационной службы «Эпикентрон» назначен Багдасар Мгерян, а в благотворительном фонде «Гагик Царукян» есть свой директор. Однако я постоянно взаимодействую с телекомпанией «Кентрон» как пресс-секретарь Гагика Царукяна, это постоянно было, и будет продолжаться. Кроме того, эта компания дорога мне, я проработала там 15 лет. Посему эти сведения – полная глупость, никто не мог меня уволить с должности, с которой я ушла еще год назад по  собственному желанию», - уточнила Ивета Тоноян.
Что касается сложения депутатского мандата, то Ивета Тоноян это также посчитала «глупостью», отметив:
«Честно говоря, это информация для меня – из сферы абсурда. Не знаю, что их толкнуло опубликовать такую информацию. Чтобы не оказаться в смешном положении, посоветую им прекратить выдавать желаемое за действительность».