Արմեն Սարգսյանին նախագահի թեկնածու առաջադրելու ստորագրությունների քանակն ուղարկվել է ԱԺ քարտուղարություն
23/02/2018 16:33
Արմեն Սարգսյանին նախագահի թեկնածու առաջադրելու համար անհրաժեշտ ձայների 1/4-րդը հավաքվել է և ուղարկվել ԱԺ քարտուղարություն, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը:
Նա ընդգծեց, որ ՀՀԿ-ն կոալիցիոն գործընկերոջ հետ Արմեն Սարգսյանին այսօր պաշտոնապես առաջադրել է որպես ՀՀ 4-րդ նախագահի թեկնածու:
«Այսօրվա հանդիպումն ամփոփում էր, որի ընթացքում Արմեն Սարգսյանը ներկայացրեց տարբեր խմբերի հետ ունեցած իր հանդիպման արդյունքները: Նա ասաց, թե ինչու է որոշել այս ծանր բեռը վերցնել իր վրա: Այսօր ՀՅԴ-ի հետ միասին ստորագրահավաք կազմակերպեցինք ու որոշեցինք Արմեն Սարգսյանին առաջադրել հանրապետության 4-րդ նախագահի թեկնածու», - ասաց նա:
Բաղդասարյանի խոսքով՝ Արմեն Սարգսյանի առաջադրման հետ կապված խորհրդարանում լայն կոնսոլիդացիա կլինի՝ հերքելով մամուլում շրջանառվող լուրերն այն մասին, որ ՀՀԿ-ում Արմեն Սարգսյանի թեկնածության շուրջ կոնսոլիդացիա չկա:
«Բնական է, որ բոլորը չեն կարող ունենալ նույն կարծիքը, բայց երբ բանավեճերի ու ընդհանուր քննարկումների արդյունքում քաղաքական ուժը որոշում է կայացնում, քաղաքական որոշումը բոլորն են հարգում», - եզրափակեց խոսքը նա:

Ваграм Багдасарян: Необходимые для выдвижения Армена Саркисяна голоса собраны и направлены в секретариат парламента
23/02/2018 17:23
Необходимые для выдвижения Армена Саркисяна кандидатом в президенты Армении одна четверть голосов собраны и направлены в секретариат Национального Собрания, заявил сегодня журналистам руководитель фракции Республиканской партии Армении (РПА) Ваграм Багдасарян.
Он подчеркнул, что РПА вместе с коалиционным партнером выдвинула сегодня Армена Саркисяна в качестве кандидата на должность 4-го президента Армении.
«Сегодняшняя встреча был обобщающей, Армен Саркисян представил результаты своих встреч с различными группами. Он сказал, почему решил взять на себя этот тяжелый груз. Сегодня мы вместе с АРФ «Дашнакцутюн» организовали сбор подписей и решили выдвинуть Армена Саркисяна кандидатом на пост 4-го президента Армении», - заявил депутат.
Как отметил Багдасарян, в парламенте по вопросу выдвижения Армена Саркисяна достигнута широкая консолидация, опровергнув муссируемые в СМИ слухи о том, что в РПА нет консолидации вокруг кандидатуры Армена Саркисяна.
«Естественно, все не могут иметь одинаковое мнение, но когда политическая сила принимает решение в результате общих обсуждений и дискуссий, все уважают политическое решение», - сказал депутат.