Կարեն Կարապետյանի հերթական հանձնարարականը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի ունեցած խորհրդակցության ընթացքում տարածքային կառավարման ոլորտի զարգացման հարցեր են քննարկվել, տեղեկացնում են կառավարության լրատվական ծառայությունից։
Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել «ՀՀ տարածքային կառավարման հայեցակարգին հավանություն տալու մասին», «ՀՀ մարզպետների կողմից կատարված աշխատանքների գնահատման կարգը, մարզպետների կողմից կատարված աշխատանքների գնահատման չափորոշիչները հաստատելու մասին» կառավարության որոշման նախագծերին:
Վարչապետ Կարապետյանը հանձնարարել է պատասխանատուներին նախագծերը բերել վերջնական տեսքի և դնել շրջանառության մեջ: «Յուրաքանչյուր նախարարություն, ելնելով իր քաղաքականությունից, մեր առջև դրված խնդիրներից՝ մարզպետների հետ աշխատանքը շարունակում է կատարել: Մենք դեմ չենք սահմանված 14 չափորոշիչները դարձնել 17 կամ 20, եթե դրանք համապատասխանում են մեր ընտրած չափանիշներին», - ասել է Կարեն Կարապետյանը:
Խորհրդակցության ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև 2018 թվականին նախատեսվող համայնքների խոշորացման ծրագրերին:

В правительстве состоялось совещание по вопросам развития сферы территориального управления
Сегодня в ходе состоявшегося во главе с премьер-министром совещания обсуждались вопросы развития сферы территориального управления, сообщает пресс-служба правительства.
В частности, были обсуждены проекты решений правительства «Об одобрении концепции территориального управления», Об утверждении порядка оценки выполненных губернаторами Армении работ, утверждении критериев оценки работы губернаторов».
Премьер-министр поручил ответственным лицам привести к окончательному виду проекты. «Каждое министерство, исходя из своей политики, поставленных перед нами задач продолжает работу с губернаторами. Мы не против довести установленные 14 критериев до 17 или 20, если они соответствуют выбранным нами стандартам», - заявил Карен Карапетян.