Ճապոնիան աջակցել է ԿԺԴՀ-ի նկատմամբ ԱՄՆ նոր պատժամիջոցներին
Ճապոնիան աջակցել է ԿԺԴՀ-ի նկատմամբ ԱՄՆ նոր պատժամիջոցներին, հայտնում է РИА Новости-ն` հղում անելով Ճապոնիայի վարչապետի խորհրդական Կենտարո Սոնոուրային:
«Չնայած այն հանգամանքին, որ վերջին ժամանակներում Օլիմպիական խաղերի ֆոնին Հարավի և Հյուսիսի բանակցություններում գրանցվել են տարբեր ակտիվացումներ, ԿԺԴՀ-ն չի դադարեցրել միջուկային զենքի և բալիստիկ հրթիռների մշակում: Մենք պետք է ավելացնենք ճնշումն այդ երկրի վրա վրա», - ասել է  Սոնոուրան:
Նա ընդգծել է, որ Ճապոնիան մեծապես աջակցում է ԱՄՆ-ի դիրքորոշմանը և պատրաստ է աջակցել պատժամիջոցների ընդլայնման հարցում:

Япония поддержала санкции США против КНДР
Япония поддержала новые санкции США против КНДР, сообщает РИА Новости со ссылкой на слова советника японского премьер-министра Кэнтаро Соноура.
«Несмотря на то, что в последнее время наметилась различная активность, как например начало диалога между Югом и Севером на фоне проведения Олимпийских игр, КНДР не прекратила разработку ядерного оружия и баллистических ракет. Мы должны усиливать давление на нее», — сказал Соноура.
Он подчеркнул, что Япония решительно поддерживает позицию США и готова содействовать в расширении санкций.