Արմեն Սարգսյանն ակնկալում է քաղաքացիների մասնակցությունը ապագա կարևոր հաղթանակներին (Տեսանյութ)
ՀՀ ընտրված նախագահ Արմեն Սարգսյանը խոստանում է իր գիտելիքն ու փորձը ներդնել պարտականությունները ամբողջովին կատարելու և ՀՀ քաղաքացիներին ծառայելու համար:
Ընտրություններից հետո նա շնորհակալություն հայտնեց պատգամավորներին:
«Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել մեր երկրում տեղի ունեցող կարևոր փոփոխություններում ձեր ներդրման համար: Ակնկալում եմ ձեր աջակցությունն ու մասնակցությունը, ինչպես նաև մեր բոլոր քաղաքացիների աջակցությունը և մասնակցությունը մեր ապագա կարևոր հաղթանակներին՝ Արցախ, Հայաստան և Սփյուռք», - ասաց Ա.Սարգսյանը:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ 4-րդ նախագահ է ընտրվել Արմեն Սարգսյանը։ 105 պատգամավորից ընտրությանը մասնակցել է 101-ը, անվավեր է ճանաչվել 1 քվեաթերթիկ, կողմ է քվերակել 90 պատգամավոր, դեմ՝ 10։

Армен Саркисян ожидает от граждан Армении участия в будущих важных победах
Избранный президент Армении Армен Саркисян обещает применить весь свой опыт и знания в процессе исполнения обязательств и служения гражданам Армении.
После избрания Армен Саркисян выразил благодарность депутатам.
«Хочу поблагодарить за ваше участие в происходящих в нашей стране важных изменениях. Ожидаю вашего содействия и участия, а также поддержки и участия всех наших граждан в наших будущих важных победах – Арцах, Армения и Диаспора», - сказал Армен Саркисян.
Напомним, Армен Саркисян избран 4-ым президентом Армении. За его кандидатуру проголосовали 90 депутатов, против – 10, один бюллетень признан недействительным.