Կարեն Կարապետյանն ո՞վ ա, նա ի՞նչ գիտի Արցախից, պատերազմից. Մանվել Գրիգորյան
Երկրապահ կամավորական միության ղեկավար, ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանի համար ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն անփոխարինելի է։
«Հանրապետականը ո՞նց չի առաջադրի Սերժ Սարգսյանին, խի դուք մտածում եք ուրիշ մարդու կառաջադրի՞», - լրագրողների հետ զրույցում ասաց նա։
Հարցին՝ իր համա՞ր էլ է Սերժ Սարգսյանն անփոխարինելի, Մանվել Գրիգորյանը պատասխանեց. «Այո, իմ համար՝ հա՛»։
«Եթե որևէ մեկը մտածում է, որ իրենից ավելի շատ գիտակից, խելացի, հայ ազգին ժողովրդավարություն ցանկացող մարդ կա, շփոթվում եք, ինքը միշտ նվիրված է եղել էս երկրին, պետությանը», - ասաց Մ. Գրիգորյանը։
ՀՀԿ-ական պատգամավորը լրագրողներին հորդորեց մեկ մարդու անուն հնչեցնել, որը կկարողանա Արցախի հարցով բանակցություններն իրականացնել այնպես, ինչպես Սերժ Սարգսյանն է անում, լրագրողները նշեցին վարչապետ Կարեն Կարապետյանի անունը, որին ի պատասխան Մանվել Գրիգորյանն արձագանքեց․
«Կարեն Կարապետյանն ո՞վ ա, նա ի՞նչ գիտի Արցախից, պատերազմից, լավ վարչապետ ա, կարող ա հետագայում Կարեն Կարապետյանը Սերժից էլ, Վազգենից էլ, Լևոնից, բոլորից էլ էլ լավ իմանա, բայց էս պահին ինձ անուն տվեք, ես պահին ես ոչ մեկին չեմ տեսնում», - նշեց նա։

Кто такой Карен Карапетян? Что он знает об Арцахе, о войне – Манвел Григорян
Для председателя Союза добровольцев «Еркрапа», депутата фракции Республиканской партии Армении (РПА) Манвела Григоряна Серж Саргсян незаменим.
«Как может Республиканская партия не выдвинуть Сержа Саргсяна, вы что думаете, что РПА выдвинет другого человека?» - заявил в беседе с журналистами Манвел Григорян.
На вопрос, считает ли он Сержа Саргсяна незаменимым, Манвел Григорян ответил: «Да, для меня он незаменим».
«Если кто-то думает, что есть человек, который разумнее, умнее него и желает больше демократии армянскому народу, то ошибается. Он всегда был предан этой стране, государству».
Депутат РПА призвал журналистов назвать имя хоть одного человека, который сможет вести переговоры по вопросу Нагорного Карабаха так же, как делает это Серж Саргсян. Журналисты в ответ назвали имя Карена Карапетяна, в ответ на это Манвел Григорян заявил:
«Кто такой Карен Карапетян? Что он знает об Арцахе, о войне, он – хороший премьер, возможно в дальнейшем Карен Карапетян будет знать лучше, чем Серж Саргсян, Вазген Саркисян, Левон Тер-Петросян и все остальные, но назовите мне сейчас имя, я не вижу сейчас никого».