Կուբայում ընտրել են խորհրդարանի բոլոր պատգամավորներին
Կուբայի Ժողովրդական իշխանության ազգային ժողովի (խորհրդարան) ընտրությունների արդյունքներով ընտրվել են բոլոր 605 պատգամավորները,  հայտնել է երկրի ազգային ընտրական հանձնաժողովը, փոխանցում է News.rambler-ը:
Նրանց թվում է Կուբայի Պետխորհրդի և Նախարարների խորհրդի 86-ամյա ղեկավար Ռաուլ Կաստրոն, որն առաջադրվել էր Սանտյագո դե Կուբայի նահանգի մունիցիպալիտետներից մեկի կողմից: Granma պորտալի տվյալով՝ մարտի 11-ին կայացած ընտրություններին մասնակցել է 8,9 մլն ընտրողների գրեթե 83 տոկոսը: Այդ ընտրությունները կարևոր էին նրանով, որ հենց նոր գումարման խորհրդարանն է ապրիլի 19-ին իր առաջին նիստում ընտրելու Կուբայի Պետխորհրդի անդամներին, որոնք իրենց հերթին կընտրեն Կուբայի նոր ղեկավարին:
Այժմ Կուբայի Պետխորհրդի և Նախարարների խորհրդի ղեկավարի պաշտոնն զբաղեցնում է Ռաուլ Կաստրոն, սակայն ավելի վաղ նա հայտարարել է, որ ապրիլին թողնելու է այդ պաշտոնները: Փորձագետների գնահատումների համաձայն, առայժմ Կուբայի նոր ղեկավարի պաշտոնի ամենաիրական թեկնածուն համարվում է Միգել Դիաս Կանելը՝ Կուբայի Պետխորհրդի 57-ամյա առաջին փոխնախագահը: Նա նույնպես տեղ է գրավել նոր պատգամավորների թվում:

На Кубе избрали всех депутатов парламента
Все 605 депутатов кубинской Национальной ассамблеи народной власти (парламента) избраны на свои посты по итогам состоявшихся выборов, сообщила в понедельник национальная избирательная комиссия страны, передает News.rambler.
Среди них – 86-летний глава Госсовета и совета министров Кубы Рауль Кастро, выдвинутый одним из муниципалитетов провинции Сантьяго-де-Куба. По данным портала Granma, в воскресных выборах приняли участие почти 83% от 8,9 миллиона избирателей.
Данные выборы были важны тем, что именно новый созыв парламента 19 апреля на своем первом заседании изберет членов Госсовета Кубы, которые в свою очередь назовут нового главу кубинского государства. Сейчас должность главы Госсовета и совета министров Кубы занимает Рауль Кастро, однако он ранее заявил, что покинет эти посты в апреле. По оценкам экспертов, пока самым реальным кандидатом на пост нового руководителя Кубы считается Мигель Диас-Канель — 57-летний первый заместитель председателя Госсовета Кубы. Он также вошел в число новых депутатов.