Ժամանակը թույլ է տալիս հանդարտ քննարկել բոլոր հարցերը. Նիկոլ Փաշինյանը՝ Ազատության հրապարակում
ԱԺ «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը այսօր Ազատության հրապարակում ի հիշատակ «հաց բերող» Արթուր Սարգսյանի մահվան տերելիցի՝ կազմակերպված հանրահավաքում լրագրողներին ասել է, որ կան տարաձայնություններ «Ելք» դաշինքում և դրանք քննարկվում են։
«Մենք ունենք 14+4 օրվա գործողությունների ծրագիր և այդ 14 օրվա մեկնարկին դեռ բավականին ժամանակ կա։ Նույնիսկ եթե մենք 3 շաբաթ առաջ համաձայնության եկած լինեինք այդ ճանապարհային քարտեզի շուրջ, այդ քարտեզի իրագործումը սկսվելու էր ամսվա վերջում։ Այնպես որ ժամանակը թույլ է տալիս հանդարտ քննարկել բոլոր հարցերը», - ասաց Փաշինյանը։
Նա նկատեց, որ պայքարը պետք է լինի քաղաքացիական, բռնությունը բացառող և դա իրենց համար նախապայման է լինելու։
«Մենք հարգում ենք մեր գործընկերների համոզմունքները և ունենք մեր համոզմունքները և հիմա մենք փորձում ենք մեր համոզմունքները բերել հաշտեցման», - ասաց Փաշինյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչո՞ւ չի ստացվում համոզել «Ելք»-ի մյուս ուժերին։

Никол Пашинян: У нас есть время, чтобы спокойно обсудить все вопросы
Руководитель фракции «Елк» Никол Пашинян сегодня в ходе организованного на площади Свободы в Ереване митинга в годовщину смерти «доставщика хлеба» Артура Саркисяна заявил журналистам, что в блоке «Елк» есть разногласия и они обсуждаются.
«У нас есть программа действий на 14+4 дней и до начала этих 14 дней еще есть время. Если даже мы пришли бы к согласию три недели назад относительно этой дорожной карты, ее реализация все равно началась бы в конце месяца. Посему время позволяет спокойно обсудить все вопросы», - сказал Никол Пашинян.
Он отметил, что борьба должна быть гражданской, исключающей любое насилие и для них это будет предусловием.
«Мы уважаем убеждения наших коллег и у нас есть свои убеждения, сейчас мы пытаемся согласовать наши позиции», - заявил Пашинян, отвечая на вопрос, почему не получается уговорить другие политические силы в составе блока«Елк».