Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Չինաստանի դեսպանին և Powerchina International Group Limited ընկերության փոխնախագահին
19/03/2018 18:06
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Հայաստանում Չինաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիան Էրլունին և Powerchina International Group Limited ընկերության փոխնախագահ Դինգ Ժենգուոին: Այս ընկերության կազմում է ընդգրկված հյուսիս-հարավ ավտոմայրուղու կառուցապատման ծրագրում ներգրավված «Սինոհիդրո» ընկերությունը:
Հանդիպմանը քննարկվել են հյուսիս-հարավ ավտոճանապարհի՝ Թալին-Լանջիկ հատվածում շինաշխատանքների ընթացքին վերաբերող հարցեր, որոնք իրականացնում է «Սինոհիդրո» ընկերությունը: Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել չինական ընկերության հետ նախկինում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների, ստանձնած պարտավորությունների կատարմանը: Դինգ Ժենգուոն վստահեցրել է, որ «Սինոհիդրո»-ն հաջողությամբ իրականացնելու է հյուսիս-հարավի ավտոճանապարհի իր հատվածի կառուցման աշխատանքները և պատրաստ է առաջ մղել շինաշխատանքները:
Կարեն Կարապետյանն ընդգծել է որակյալ աշխատանքների իրականացման անհրաժեշտությունը և հայտնել կառավարության պատրաստակամությունը՝ օժանդակելու չինական կողմին շինաշխատանքների ընթացքում առաջացող խնդիրներին լուծումներ տալու նպատակով:

Карен Карапетян принял посла Китая и вице-президента компании Powerchina International Group Limited
19/03/2018 20:36
Премьер-министр Армении Карен Карапетян принял посла Китая в Армении Тянь Эрлуна и вице-президента компании Powerchina International Group Limited Динга Женгуо. В состав этой компании входит участвующая в проекте строительства дороги «Север-Юг» компания «Синогидро».
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся хода строительных работ участка автомагистрали «Север-Юг» – Талин-Ланджик, которые осуществляет компания «Синогидро». В частности, стороны обратились к достигнутым ранее с китайской компанией договоренностям и выполнению взятых обязательств. Динг Женгуо заверил, что «Синогидро» успешно осуществит строительство своей части магистрали «Север-Юг» и готова продвигать строительные работы.
Карен Карапетян подчеркнул необходимость качественной работы и выразил готовность правительства помочь китайской стороне в решении проблем, возникающих в ходе строительных работ.