Մեր երկրում չի լինելու զոհված համ հաշմանդամ զինվորի ընտանիք, որը սոցիալական լուրջ աջակցություն չի ստանալու. Սերժ Սարգսյան
19/03/2018 17:28
Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամը գործում է առավելագույնս թափանցիկ և անվտանգության ոլորտում պետական, մասնավոր և հասարակական հատվածների համագործակցության լավ օրինակ է, այսօր ԶՈւ ղեկավար կազմի օպերատիվ հավաքի մասնակիցների հետ հանդիպմանն ասել է ՀՀ նախագահ, ԶՈւ գերագույն գլխավոր հրամանատար Սերժ Սարգսյանը, տեղեկացնում են նախագահի մամուլի գրասենյակից:
«Մեր պարտքն է համակարգային մոտեցում ցուցաբերել մեր զինհաշմանդամներին և զոհվածների ընտանիքներին: Իրոք, ես բարձր եմ գնահատում ինչպես այս հիմնադրամի ստեղծման գաղափարը, այնպես էլ հիմնադրամի աշխատանքները: Համոզված եմ` տարիների ընթացքում հիմնադրամն ունենալու է այնպիսի հնարավորություններ, որոնք մեզ հնարավորություն են տալու ավելի խորացնելու աշխատանքները և, լավ առումով եմ ասում՝ խախտելու հիմնադրամի առաքելության ժամկետները: Ես նկատի ունեմ՝ մենք կամաց-կամաց անցնելու ենք, հետ ենք դառնալու դեպի նախորդ տարիներ: Ֆինանսական հնարավորությունները դա թույլ են տալու», - ասել է Սերժ Սարգսյանն` ավելացնելով.
«Գալու է ժամանակ, երբ մեր երկրում չի լինելու զոհված համ հաշմանդամ զինվորի ընտանիք, որ սոցիալական լուրջ աջակցություն չի ստանալու»:

В нашей стране не будет семьи погибшего и ставшего инвалидом военнослужащего, которая не получит серьезной социальной помощи – Серж Саргсян
19/03/2018 19:16
Фонд страхования военнослужащих работает максимально прозрачно и является хорошим примером сотрудничества между государственным, частным и общественным секторами, заявил сегодня в ходе встречи с участниками оперативного сбора руководящего состава Вооруженных сил республики президент Армении, Верховный главнокомандующий ВС Серж Саргсян.
«Наш долг проявить системный подход к семьям погибших и ставших инвалидами военнослужащих. Я действительно высоко ценю как идею создания форда, так и деятельность фонда. Уверен, в течение лет фонд будет иметь такие возможности, которые позволят нам углубить работы и, говорю в хорошем смысле, – стимулировать сроки миссии фонда. Я имею в виду, что мы постепенно перейдем, вернемся к предыдущим годам. Финансовые возможности это позволят», - сказал Серж Саргсян, добавив:
«Придет время, когда в нашей стране не будет семьи погибшего и ставшего инвалидом военнослужащего, которая не получит серьезной финансовой помощи».