Հաչան շունը չի կծում. Վահրամ Բաղդասարյանը՝ Նիկոլ Փաշինյանի մասին
Այսօր Ազգային ժողովում ՍԴ նախագահի պաշտոնում առաջադրված թեկնածուի ընտրության հարցի քննարկման ժամանակ Հանրապետական խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը անդրադարձավ ԱԺ «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանի ելույթին։
«Քանի որ այստեղ կենդանական աշխարհից օրինակներ բերվեցին, ապա ես էլ բառիս բուն իմաստով ժողովրդական ասացվածքը կարող եմ ասել` հաչան շունը չի կծում», - հայտարարեց Բաղդասարյանը։
Հիշեցնենք՝ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ ինքը գիտի, թե ինչու են Հրայր Թովմասյանին գործուղել Սահմանադրական դատարան. «Նա գործուղվում է Սահմանադրական դատարան, որպեսզի լինի այս ստահոդ պետության պահապան շունը»։
Խոսելով ՍԴ նախագահի պաշտոնում առաջադրված Հրայր Թովմասյանի թեկնածության մասին, Բաղդասարյանն ասաց, որ Թովմասյանը իր անձնական շահերից վեր գերադասում է օրենքի գերակայությունը։
«Այդտեղ նա անդրդվելի էր։ Եթե մենք ինչ-որ տեղ ուզում էինք, որ մեր հեշտության համար օրենքի շրջանցում կատարվեր, այդտեղ Հրայր Թովմասյանը մոռանում էր իր քաղաքական ուժի պատկանելությունը և հանդես էր գալիս որպես մասնագետ։ Այդ իմաստով մեր՝ որպես մեծամասնության, խիղճը մաքուր է», - ասաց խորհրդարանական մեծամասնության ղեկավարը։

Лающая собака не кусается – Ваграм Багдасарян о Николе Пашиняне
Руководитель фракции Республиканской партии Армении (РПА) Ваграм Багдасарян обратился сегодня в ходе обсуждения в парламенте вопроса об избрании председателя Конституционного суда к выступлению руководителя фракции «Елк» Никола Пашиняна.
«Поскольку здесь были приведены примеры из животного мира, то я буквальное могу процитировать выражение – лающая собака не кусается», - заявил Ваграм Багдасарян.
Напомним, Никол Пашинян заявил сегодня, что знает, почему Грайр Товмасян командируется в Конституционный суд: «Он командируется в Конституционный суд, чтобы играть роль «сторожевого пса» этого вымышленного государства».
Обратившись к кандидатуре выдвинутого на должность председателя Конституционного суда Грайра Товмасяна, Багдасарян заявил, что Товмасян ставит верховенство закона выше своих интересов.
«В этом он непоколебим. Если мы хотели как-то облегчить свое дело и обойти закон, Грайр Товмасян забывал о своей партийной принадлежности и выступал как специалист. В этом смысле у нас, как у парламентского большинства, чистая совесть», - сказал руководитель фракции РПА.