Թրամփի Ավետարանը դարձել է թանգարանային ցուցանմուշ
Ավետարանների թանգարանը ձեռք է բերել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին պատկանած Ավետարաններն ու այն ներառել «Աշխարհի Ավետարանները» ցուցադրությունում: Fox News հեռուստաալիքի տվյալով՝ սա այն Ավետարանն է, որի վրա 2017 թվականի հունվարի 20-ին երդվել է Դոնալդ Թրամփը որպես ԱՄՆ 45-րդ նախագահ, փոխանցում է ТАСС-ը:
Սպիտակ տանը տեղի ունեցած երդմնակալության արարողության ժամանակ Թրամփի կինը՝ Մելանյա Թրամփն, իր ձեռքում պահել էր Ավետարանը, որի վրա երդվել էր ԱՄՆ 16-րդ նախագահ Աբրահամ Լինքոլնը (1809-1865), իսկ դրա վրա դրված էր այն Ավետարանը, որը պատկանում էր Թրամփին:
Fox News-ի տվյալով՝ այն Թրամփին նվիրել է մայրը՝ Մերի Էնը, երբ նա հաճախում էր Նյու Յորքի Քուինս շրջանի Առաջին պրեսբիտերանական եկեղեցուն կից կիրակնօրյա դպրոցը։ 1955 թվականին, երբ նա դպրոցն ավարտել է, եկեղեցու հոգևոր հովիվն ու ուսուցիչները ստորագրել են գրքի էջերից մեկի վրա:

Библия Дональда Трампа стала частью музейной экспозиции
Библия, принадлежавшая президенту США Дональду Трампу, приобретена Музеем Библии и включена в экспозицию «Библии мира». Как сообщила в понедельник телекомпания Fox News, это тот самый том, на котором Дональд Трамп приносил присягу в качестве 45-го президента США 20 января 2017 года, передает ТАСС.
Во время церемонии приведения его к присяге, состоявшейся в Западном крыле Белого дома, его супруга Меланья Трамп держала Библию, на которой присягал 16-й президент США Авраам Линкольн (1809-1865), а поверх этой Библии лежала та, что принадлежала Трампу.
По сообщениям Fox News, эту книгу Трампу подарила его мать Мэри Энн еще в те годы, когда он ходил в воскресную школу в Первой пресвитерианской церкви в нью-йоркском районе Куинс. Когда он окончил эту школу в 1955 году его пастор и учителя расписались на одной из страниц.